eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Zuzana Caputová szlovák államfő a Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és Petr Pavel cseh államfővel közösen tartott sajtóértekezleten a megbeszélésüket követően Kijevben 2023. április 28-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Felkéri kormányalakításra a szlovák államfő Robert Ficót

Erre azonban vasárnap még nem kerül sor.

Az Újszó.com felvidéki magyar portál a szlovák államfő közösségi oldalára hivatkozva azt írja, Zuzana Čaputová bejelentette, október 2-án megbízza az előre hozott választás győztesét a kormányalakítással. "Alkotmányos hagyományaink szellemében hétfőn a választás győztesére bízom a kormányalakítást, és készen állok tájékoztatni a pártok vezetőit is az eljárásról" - írta.



"Ma arra a változásra ébredtünk, amelyet az előre hozott parlamenti választás hozott. Szabad és demokratikus volt, és valós képet alkotott társadalmunkról. Függetlenül attól, hogy egyesek örülnek az eredménynek, mások pedig szomorúak, mert lettek győzteseink és veszteseink, ez a kép Szlovákiáról" - olvasható a bejegyzésben.

A magas részvételi arány szerinte azt mutatja, hogy a lakosság korántsem közömbös az ország jövője iránt.

Szerinte a választási kampány "sebeket ejtett közösségünk légkörében", az emberek közötti kapcsolatokban, valamint a politikába és a demokráciába vetett általános bizalomban.

"Úgy gondolom, hogy a politikai pártok, amelyek a választáson elnyerték a nép bizalmát, tisztában vannak a felelősségükkel, és megpróbálják majd ezeket a sebeket gyógyítani" - folytatta az államfő.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×