eur:
392.73
usd:
362.99
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák
Vlagyimir Putyin orosz elnök beszédet mond a Keleti Gazdasági Fórumon a délkelet-oroszországi Vlagyivosztokhoz tartozó Russzkij-szigeten 2023. szeptember 12-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml pool/Pavel Begynyakov

Vlagyimir Putyin elmondta, mi a 21. század fő prioritása Moszkva számára

Az orosz távol-keleti régió fejlesztése a legfőbb prioritás a 21. században Moszkva számára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a vlagyivosztoki Keleti Gazdasági Fórumon.

Putyin szerint nemcsak megtartani kell ezt a régiót, hanem fejleszteni is, és erőforrásait az állam javára fordítani. Az elnök a pénzügyi kapcsolatok rendszerének tönkretételével vádolta meg a Nyugatot, és azt mondta, hogy az orosz hatóságok a megváltozott világgazdasági feltételek miatt fokozták tevékenységüket a Távol-Keleten.

Közlése szerint a távol-keleti területeknek még csak 35 százalékán tárták fel a természeti kincseket, ezért

ki kell rájuk terjeszteni a geológiai feltárási programot, és a többszörösére kell növelni a kitermelő iparágak kapacitását, beleértve a ritka nyersanyagokra szakosodottakét is.

Ezzel párhuzamosan az ásványkincsek ipari feldolgozását és ezzel a hozzáadott értéket is növelni kell.

Az energetikai projektekről szólva szükségesnek mondta a Kínába vezető Szibéria Ereje és a Szahalin-Habarovszk-Vlagyivosztok gázvezeték egységes rendszerbe kapcsolását. Feladatként nevezte meg, hogy 2030-ra az oroszországi sarkvidéki övezetben megháromszorozzák a cseppfolyósított földgáz (LNG) termelését, amelyet évi 64 millió tonnára kell növelni.

Folytatódik a Bajkál-Amur és a Transzszibériai vasútvonal korszerűsítése. Szükségesnek nevezte az ütem fokozását, egyebek között koncessziós mechanizmusok és magántőke bevonása révén. Az ígérte, hogy Szibérián és a Távol-Keleten keresztül nagysebességű autópályák vezetnek majd a Csendes-óceánig, és egységes közlekedési folyosó jön létre.

Az év végig véglegesíthetik a Vosztocsnij űrállomás fejlesztésének harmadik fázisát.

Az orosz gazdaság egészéről szólva azt mondta, hogy

nem lesz újraállamosítás, amitől a vállalkozások tartanak.

A rubel árfolyamát kezelhető tényezők befolyásolják, nem lesznek "hirtelen mozdulatok" az ezzel kapcsolatos kérdések megoldásában. Putyin szerint az irányadó árfolyam növelése csökkenti az inflációt, bár visszafogja a gazdaságot.

Elmondta, hogy Oroszország bevételei már a külföldön befagyasztott devizatartalékainak kétszeresét is meghaladták. Az elnök szerint a kormány egyelőre nem látja szükségét az adóemelésnek.

Szükségesnek látja egy megállapodás létrejöttét az üzleti szférával, hogy a vállalkozók rájöjjenek: Oroszország biztosabb bázis a számukra, és

a tőkéjük kivitelével nem szabad még egyszer "rálépniük ugyanarra a gereblyére".

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 20:59
×
×
×
×