eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Sam Bankman-Friedet, a csődbe jutott FTX kriptovaluta-kereskedőcég csalással és sikkasztással vádolt alapítóját meghallgatása után kikísérik egy New York-i szövetségi bíróságról 2022. december 22-én, miután az előző nap a bahamai hatóságok kiadták a milliárdost az Egyesült Államoknak. Bankman-Fried szülei vállalták, hogy 250 millió dollár óvadékot tesznek le érte és kaliforniai házukban tartják őt.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Rács mögött kell kivárnia tárgyalását a becsődölt kriptotőzsde-alapítónak

A bíróság börtönre változtatta Sam Bankman-Fried házi őrizetét, mert a gazdasági bűncselekményekkel vádolt üzletember megsértette a házi őrizet feltételeit.

A pénteken este New Yorkban meghozott döntés után a csődbe ment FTX kriptovaluta-vállalkozás alapítóját bilincsben vezették el a bíróságról.

Lewis A. Kaplan bíró úgy fogalmazott, hogy alapos indokok merültek fel a börtön elrendelésére, mert a vádlott tavaly decemberi házi őrizetbe helyezése óta

legalább két alkalommal próbált befolyásolni koronatanúkat,

részben a médiában tett nyilatkozatokkal, és magánlevelezés nyilvánosságra hozatalával. A bíró hozzátette, hogy nagy valószínűséggel több hasonló kísérlet is történt Bankman-Fried részéről, amivel az ügyészséggel való együttműködéstől próbált eltántorítani tanúkat, és ami szintén bűncselekménynek számít.

Az ügyészek július végén kérték a bíróságtól, hogy írja elő Bankman-Fried bebörtönzését a tárgyalás megkezdéséig, mert a férfi megpróbálta befolyásolni a vád tanúit, köztük korábbi barátnőjét.

A védőügyvédek szerint ügyfelük a nyilatkozatokkal pusztán a jóhírét próbálta védeni a médiában róla megjelent kedvezőtlen tudósításokkal szemben.

Sam Bankman-Friedet, aki az FTX kriptovaluta-tőzsde vezetőjeként egykor húszmilliárd dollár feletti vagyonnal rendelkezett,

azzal vádolják, hogy cége ügyfeleinek több milliárd dollárját lopta el, amit részben saját célokra fordított, részben saját kockázati tőkebefektetési cégébe irányított át. Politikai támogatásokra is jutott belőle, jórészt demokrata párti célokra, de részesültek belőle republikánusok is.

A cég tavaly őszi gyors összeomlása után a férfit a Bahama-szigeteken tartóztatták le, ahonnan decemberben adták ki az Egyesült Államoknak. A bíróság akkor 250 millió dollár óvadék ellenében házi őrizetet rendelt el ellene, szigorú feltételeket szabva, és korlátozva Bankman-Fried külső kapcsolattartását, internet- és telefonhasználatát. A házi őrizet helyéül szülei kaliforniai otthonát jelölte ki a bíróság, ahonnan most egy brooklyni fogvatartási intézménybe került.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×