eur:
408.03
usd:
375.1
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Sam Bankman-Friedet, a csődbe jutott FTX kriptovaluta-kereskedőcég csalással és sikkasztással vádolt alapítóját meghallgatása után kikísérik egy New York-i szövetségi bíróságról 2022. december 22-én, miután az előző nap a bahamai hatóságok kiadták a milliárdost az Egyesült Államoknak. Bankman-Fried szülei vállalták, hogy 250 millió dollár óvadékot tesznek le érte és kaliforniai házukban tartják őt.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Rács mögött kell kivárnia tárgyalását a becsődölt kriptotőzsde-alapítónak

A bíróság börtönre változtatta Sam Bankman-Fried házi őrizetét, mert a gazdasági bűncselekményekkel vádolt üzletember megsértette a házi őrizet feltételeit.

A pénteken este New Yorkban meghozott döntés után a csődbe ment FTX kriptovaluta-vállalkozás alapítóját bilincsben vezették el a bíróságról.

Lewis A. Kaplan bíró úgy fogalmazott, hogy alapos indokok merültek fel a börtön elrendelésére, mert a vádlott tavaly decemberi házi őrizetbe helyezése óta

legalább két alkalommal próbált befolyásolni koronatanúkat,

részben a médiában tett nyilatkozatokkal, és magánlevelezés nyilvánosságra hozatalával. A bíró hozzátette, hogy nagy valószínűséggel több hasonló kísérlet is történt Bankman-Fried részéről, amivel az ügyészséggel való együttműködéstől próbált eltántorítani tanúkat, és ami szintén bűncselekménynek számít.

Az ügyészek július végén kérték a bíróságtól, hogy írja elő Bankman-Fried bebörtönzését a tárgyalás megkezdéséig, mert a férfi megpróbálta befolyásolni a vád tanúit, köztük korábbi barátnőjét.

A védőügyvédek szerint ügyfelük a nyilatkozatokkal pusztán a jóhírét próbálta védeni a médiában róla megjelent kedvezőtlen tudósításokkal szemben.

Sam Bankman-Friedet, aki az FTX kriptovaluta-tőzsde vezetőjeként egykor húszmilliárd dollár feletti vagyonnal rendelkezett,

azzal vádolják, hogy cége ügyfeleinek több milliárd dollárját lopta el, amit részben saját célokra fordított, részben saját kockázati tőkebefektetési cégébe irányított át. Politikai támogatásokra is jutott belőle, jórészt demokrata párti célokra, de részesültek belőle republikánusok is.

A cég tavaly őszi gyors összeomlása után a férfit a Bahama-szigeteken tartóztatták le, ahonnan decemberben adták ki az Egyesült Államoknak. A bíróság akkor 250 millió dollár óvadék ellenében házi őrizetet rendelt el ellene, szigorú feltételeket szabva, és korlátozva Bankman-Fried külső kapcsolattartását, internet- és telefonhasználatát. A házi őrizet helyéül szülei kaliforniai otthonát jelölte ki a bíróság, ahonnan most egy brooklyni fogvatartási intézménybe került.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×