A középvonalat az Egyesült Államok húzta meg egyoldalúan a hidegháború alatt, és bár Peking hivatalosan sohasem ismerte el, az elmúlt évtizedekben de facto határként szolgált Kína és Tajvan között.
A tárca közleményben hozzátette, hogy a 24 repülőgép között nukleáris fegyver hordozására képes H-6 típusú bombázógépet is észlelt, valamint négy kínai hadihajó is megjelent a térségben.
A közleményt Peking nem kommentálta.
Kevesebb mint két hét alatt a mostani a második alkalom, hogy a tajvani védelmi minisztérium kínai műveletekről ad hírt a térségből: csütörtökön 37 kínai katonai repülőgépet észleltek a sziget légvédelmi zónáján belül.
Kína saját területének tekinti a 23 millió lakosú Tajvant, diplomáciai eszközökkel igyekszik korlátozni mozgásterét a nemzetközi színtéren, gazdasági nyomást alkalmaz vele szemben, és rendszeresen hadgyakorlatokat tart a sziget közvetlen közelében. Az elmúlt három évben Kína fokozta a katonai nyomást.
Áprilisban Kína nagyszabású hadgyakorlatokat rendezett Tajvan körül, miután Caj Jing-ven tajvani elnök Los Angelesben találkozott Kevin McCarthyval, az amerikai képviselőház elnökével.