eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Ujhelyi István, a Magyar Szocialista Párt (MSZP) képviselője az Európai Parlament strasbourgi épületében 2019. július 16-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Nehéz döntést hozott, legyűrte uniós politikai tettvágyát Ujhelyi István

Nem indul a jövő júniusi EP-választáson a volt szocialista Újhelyi István. Erről közleményt adott ki.

Hosszas mérlegelés és egyeztetés után azt a döntést hoztam, hogy tíz év - sokak visszajelzése alapján valóban sikeres - európai parlamenti szolgálat után jövőre befejezem brüsszeli pályafutásom ezen szakaszát - írja Újhelyi István.

A jelenleg még uniós képviselő volt szocialista politikus hosszan magyarázza, hogy miért lépett ki az MSZP-ből (erről mi si beszámoltunk), majd úgy folytatja: "többen is megkerestek az elmúlt időszakban - bizonyos esetekben meglepő helyekről -, hogy ismertségemmel és politikai aktivitásommal erősítsem egy adott közéleti csoport vagy párt munkáját".

Mondatai szerint volt, akivel majdnem megállapodott, de aztán mégsem.

Mindenesetre számára nem kérdés, hogy

aktív részese akarok és fogok is maradni a magyar közéletnek,"

továbbra is minden erőmmel és tehetségemmel támogatni fogom a demokratikus ellenzék erőit a mielőbbi rendszerváltás érdekében. Ha erre az Európai Parlamentben szándékom és vállalásaim ellenére már nem lesz lehetőségem, akkor más pályán.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Az EU-tagállamok fiskális helyzete jelentős eltéréseket mutat, különösen az államadósság, a költségvetési egyenleg és a bankrendszer hazai államadósság-kitettsége („home bias”) tekintetében. Míg korábban az Európai Unió kifejezetten pártolta, hogy a tagállamok a hazai szereplőkre támaszkodjanak inkább az adósságfinanszírozásban, most egy friss bizottsági elemzésben árnyalták már álláspontjukat. Arra jutottak, hogy a magas belföldi kitettség (különösen ha a bankrendszer felé áll fenn) növeli a pénzügyi stabilitási kockázatokat, különösen egy esetleges fiskális vagy gazdasági sokk esetén a túlságosan nagy egymásrautaltság miatt, amire a Bizottság erősebb diverzifikálást ajánl a finanszírozásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×