eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Hmejim, 2016. március 16.Az orosz védelmi minisztérium honlapja által közreadott képen két orosz Szu-35-ös vadászbombázó felszáll a szíriai Latakia melletti Hmejmim légi támaszponton 2016. március 16-án. Az orosz elnök két nappja rendelte el a Szíriában harcoló orosz katonai egységek fő részének kivonását. (MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium honlapja/Vagyim Grisankin)
Nyitókép: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium honlapja/Vagyim Grisankin

Az oroszok rakétát indítottak egy brit katonai repülőre

Tavaly szeptemberben orosz harci gépek majdnem lelőttek egy brit felderítógépet a Fekete-tenger felett.

Újabb információkat lehet kibogarászni a Pentagonból kiszivárgott katonai adatokból. Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő hívta fel arra, hogy tavaly szeptember majdnem végzetes incidens történt.

Azt írja a közösségi oldalán: az orosz vadászgépek 30 méterre közelítettek meg egy brit felderítőgépet - nem drónt, és állítólag véletlen rakéta indítás is volt. Ha ott baleset van, tucatnyi a halott.

A Washington Post is ír az esetről. Szeptember 29-én történt a Krím-félszigetnél.

Két orosz Szu-25-ös fogta be a katonai felderítőgépet és az egyik rakétát indított. Az nem egyértelmű, hogy ez célzott lövés volt-e vagy ahogy Ben Wallace brit védelmi miniszter tavaly októberben beszámolt a brit törvényhozás alsóházában: "technikai baleset" volt - erősíti meg az Index cikke.

Most annyival tudhatunk többet, hogy kiszivárgott titkos adatok szerint az amerikaiak szerint "az orosz gép kis híján lelőtte a britet".

Az amerikai lap értékelése szerint az incidens rávilágít arra, hogy miközben a NATO megpróbál segíteni az ukrán hadseregnek, és információkat gyűjtenek a háborúról, komolyan kell egyensúlyozniuk azért, hogy nehogy közvetlenül konfliktusba kerüljenek Moszkvával.

Fotónk illusztráció.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×