eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
A Wagner Csoport orosz katonai magánvállalat székházának emblémája a szentpétervári épületen 2023. február 3-án. Ezen a napon az ukrán főügyészség bejelentette, hogy eljárást indított az Ukrajnában is harcoló zsoldoscég alapítója, Jevgenyij Prigozsin ellen.
Nyitókép: MTI/EPA/Anatolij Malcev

Tömegével szabadulhatnak a bűnözők a Wagner kötelékéből

Sok, börtönökből toborzott zsoldosnak jár le a hetekben a féléves szolgálati ideje.

Az elkövetkezendő hetekben lejár a börtönökből toborzott zsoldosok féléves szolgálati ideje, ezután pedig az előzetes megállapodás szerint kegyelmet kapnak, és szabadon távozhatnak a Wagner csoport fegyveresei közül – idézi a Hvg.hu a brit védelmi minisztérium tájékoztatását.

Habár a 2022 őszén toborzott fegyenceknek nagy valószínűséggel mintegy a fele mostanra már életét vesztette a harcokban, vannak arra utaló jelek, hogy a zsoldoscég betartani szándékozik az ígéretét, és a szolgálati idő leteltével valóban szabadon engedik a túlélőket. Ráadásul ezt a döntést állítólag egy Vlagyimir Putyin által kiadott rendelet is megerősíti – olvasható.

A leszerelések sokat rontanak majd a Wagner létszámproblémáin, mivel a csoport beszüntette a börtönökben való toborzást. Ráadásul kemény megpróbáltatásokat tartogathat az orosz társadalom számára is az a hirtelen rászabaduló, traumatikus harctéri tapasztalatokkal gazdagodott, pár ezer erőszakos bűnelkövető, akiket a Wagner most szélnek ereszt – teszik hozzá.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×