eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Youtube

II. Erzsébet maga kérte a brit hősi halottakat hazaszállító repülőt saját halála esetére

A királynő személyesen egyezett bele abba, hogy halála esetén a koporsóját szállító gép a légierő Globemaster C-17-ese legyen, amely korábban hősi halált halt katonák testét hozta vissza a szigetországba.

"Ha elég jó a fiúknak, akkor nekem is az lesz" – ezzel a mondattal fogadta el a királynő a döntést legidősebb unokája, Zara Tindall férje, Mike Tindall szerint. Az egykori rögbisztár arról számolt be, hogy II. Erzsébet eredetileg egy másik repülőt választott, amelyet inkább erre a gépre cseréltek, hogy koporsójának szállítása méltóságteljesebb lehessen – írja a Sky News.

Erzsébetet utolsó repülőútján egyetlen lánya, Anna királyi hercegnő kísérte.

Tindall nem tudja bizonyítékokkal alátámasztani történetét: egy barátja mesélte el neki, aki korábban katonaként szolgált. A szóbeszéd már egy ideje kering a közösségi médiában, miután a történetet egy bizonyos Pete Bond megírta. Ő azt állítja, hogy 2009-ben személyzeti tiszt volt, és neki kellett felülvizsgálnia azt az eljárás rendet, amelyet akkor követtek volna, ha a királynő külföldön hal meg.

Bond állítólag azt írta, hogy

a királynőt eredetileg egy BAE 146-os repülőgépnek kellett volna hazaszállítania, de annak raktere szűkös lett volna ehhez,

ezért inkább a jóval nagyobb, C-17-es repülőgépet választották.

A királyi légierő egyik magas rangú tisztje azonban azt közölte, hogy az uralkodó halálakor a hadsereg kiterjedt és átfogó tervezést végzett. "A legmegfelelőbb eszközöket használtuk a művelet során" – fogalmazott.

Tindall a történetet a The Good, The Bad & The Rugby podcast egyik adásában mesélte el, amelynek társ-műsorvezetője. Megkérdezték tőle azt is, miként élte meg az elmúlt heteket, mire azt válaszolta: érzelmekkel teli, szomorú, de felemelő időszak volt.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×