eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay (illusztráció)

Egy család tragédiája lehet a Cessna balesete: senki sem érti, mi történt

Roncsokat és olajat találtak a lett partoknál a rejtélyes Cessna lezuhanása után.

Kölnben kellett volna landolnia a Dél-Spanyolországban felszállt kisgépnek, mely ehelyett a Balti-tengerbe zuhant.

A német média szerint a repülő Peter Griesemann üzletemberé volt, aki a baleset egyik halálos áldozata és a nyaralójából tarthatott hazafelé. Rajta kívül felesége, lánya és az ő párja tartózkodtak a gép fedélzetén - írja a BBC.

Talán megtalálták a roncsokat

Griesemann a kölni karnevál egyik szervezője, az esemény Facebook-oldalán már hétfőn reggel megjelent egy emléke előtt tisztelgő bejegyzés.

A Cessna 551 típusú kisgép nem válaszolt a légi irányítók kérdéseire: ekkor

német és dán vadászrepülőket küldtek utána - akik senkit nem láttak a pilótafülkében -, később pedig egy svéd helikopter is keresésébe kezdett.

Lettország jelenleg egy helikopter és három kisebb hajó segítségével keresi az elsüllyedt gépet.

"Úgy gondoljuk, hogy a repülő három részét találtuk meg - hogy ez valóban így van-e, majd a szakértők fogják megmondani" - nyilatkozta a lett tengeri kutató- és mentőszolgálat a BBC-nek. Liva Veita szóvivő szerint a Cessna fedélzetén tartózkodóknak nincs nyoma.

Nem tudtak velük kommunikálni

A Quick Air, egy kölni székhelyű charter-légitársaság a Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy a Cessna Peter Griesemann magángépe volt, egyben megerősítették halálhírét, és azt is, hogy a gép fedélzetén négyen tartózkodtak.

"A repülőgép Spanyolországból Kölnbe tartott, de a repülés során megváltoztatta a repülési útvonalát. A légi forgalmi irányítók nem tudtak kommunikálni a repülőgép személyzetével" - áll a lett polgári légi közlekedési hatóság közleményében.

Rejtély, mi történt

A FlightRadar24 adatkövető weboldal szerint a repülőgép a spanyolországi Jerez de la Frontera városából szállt fel 12:56-kor, majd 17:37-kor veszített sebességéből és magasságából. A Bild című német lap szerint a gép a felszállás után kabinnyomás-problémákat jelentett, és a kapcsolat megszakadt, miután elhagyta az Ibériai-félszigetet.

Akkor zuhantak le, amikor az üzemanyag kifogyott a Cessnából

- mondta Lars Antonsson, a svéd kutató- és mentőakció vezetője az AFP hírügynökségnek.

Antonsson szerint csak találgatni lehet az okokról, de a fedélzeten utazók valószínűleg cselekvésképtelenek voltak az út nagy része során.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×