eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 28. szombat Kamilla
Flags in front of the EU Commission building in Brussels
Nyitókép: artJazz/Getty Images

Kiszivárgott: ezek az új szankciók jöhetnek Oroszország ellen

Az Európai Unió nagykövetei még kedden délután elfogadhatják a javaslatot.

Az Európai Bizottság újabb szankciós csomagot készített elő Oroszország és Fehéroroszország ellen az Ukrajnát ért támadás miatt – írja a Reuters alapján a Portfolio.

  • Három fehérorosz bankot tilthatnak ki a SWIFT nemzetközi bankközi üzenetküldő hálózatból
  • Újabb oligarchák és politikusok kerülhetnek szankciós listára
  • Megtiltják az EU-s tengerészeti felszerelések, illetve szoftverek exportját Oroszországba, mely elsősorban a hajózási szektort fogja keményen érinteni.
  • Elkezdik a kriptoeszközök mozgásának figyelését, melyek az EU-s szankciók megkerülését célozhatják.

A csomagról kedden délután szavazhatnak az EU-s nagykövetek.

Címlapról ajánljuk
Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Frank-Walter Steinmeier tartotta magát a kiszivárgott menetrendhez, és ennek megfelelően pénteken feloszlatta Bundestagot. Egyidejűleg hivatalosan is február 23-ra tűzte ki az előrehozott parlamenti választásokat. Az egyik döntés sem meglepetés, de az alkotmányban rögzítettek szerint szükség volt az államfő hivatalos nyilatkozatára.
VIDEÓ
Donald Trumpot saját szavazói oldozták fel, de 2025-ös verziója köszönőviszonyban sem lesz a korábbival

Donald Trumpot saját szavazói oldozták fel, de 2025-ös verziója köszönőviszonyban sem lesz a korábbival

A washingtoni Capitolium 2021. január 6-i ostroma után úgy tűnt, saját pártjában is kitaszítottá válhat Donald Trump, aki 2020-as választási veresége után csalást kiáltott. 2024 azonban Trump drámai és ellentmondásos visszatérésének éveként fog bevonulni a történelemkönyvekbe – nem véletlen, hogy a Time magazin 2016 után ismét az egykori ingatlanmágnást tette meg az év emberének, aki Ronald Reagan után második elnökként nemrég megkongathatta a Wall Street-i tőzsde nyitóharangját. Ám Trump első ciklusához képest jövőre komolyabb kihívásokkal fog szembenézni gazdasági, valamint bel- és külpolitikai fronton egyaránt, cserébe viszont a kormányában kisebb ellenállásba ütközhetnek a javaslatai hű szövetségeseinek és részletes terveiknek hála – bár ebből a szempontból a Kongresszus más tészta. Mi több, az amerikai gazdasági és médiaelit szintén másképp kezd viszonyulni hozzá, noha világszerte már többé-kevésbé kiismerték Trump működését, akit az örökségének bebiztosítása is foglalkoztathat második ciklusa során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×