eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Egy gépfegyver céltávcsövén át készített kép egy területről a kelet-ukrajnai frontvonalon, a Luhanszk megyei Popaszna közelében 2022. február 14-én. Kelet-Ukrajnában 2014 márciusa óta dúl kisebb-nagyobb intenzitású fegyveres konfliktus az oroszbarát szakadárok és az ukrán hadsereg között.
Nyitókép: MTI/AP/Vadim Ghirda

Előrenyomultak a luhanszki szakadárok

Átkeltek a Donyec folyón. Az önhatalmúlag kikiáltott "luhanszki népköztársaság" népi milíciájának egységei átkeltek a Donyec folyónak azon a szakaszán, amely az ukrán központi erőktől elválasztó vonalon halad - közölte Ivan Filiponenko, a luhanszki "védelmi minisztérium" szóvivője.

A Rosszija-24 televízióban Filiponenko kijelentette: "Az ellenség tüzelőpontjait módszeresen megsemmisítik. Erőik már a Donyec folyó túlsó partján vannak."

Ezzel egy időben Gyenyisz Pusilin, az Oroszország által a héten elismert másik délkelet-ukrajnai szakadár térség vezetője arra kérte az ukrajnai Mariupol kohászati üzemeinek dolgozóit, ne hagyják, hogy a gyárakat aláaknázzák. Az Iljics és az Azovstal acélgyár dolgozóihoz fordulva felszólította őket, akadályozzák meg, hogy az ukrán biztonsági erők megsemmisítsék ezeket a létesítményeket.

A "donyecki népköztársaság" rendelkezésére álló információk szerint ugyanis az ukrán biztonsági szolgálat mindkét létesítményben nagyobb robbantásokat tervez.

"Minden lehetséges lépést meg kell tenni, hogy megakadályozzuk infrastruktúrák pusztulását. Felszólítottam az Iljics és az Azovstal minden dolgozóját, hogy tegyenek lépéseket, használják a rendelkezésre álló eszközöket, hogy megakadályozzák az ukrán biztonsági szolgálat tervének megvalósulását, hogy felrobbantsák ezeket a vállalatokat" - mondta az elnök a Rosszija 1 orosz állami televízióban.

A szakadár vezető szólt arról is, hogy a harcoknak vannak sebesültjei és halálos áldozatai a milicisták és a civilek soraiban.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×