eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
A Pfizer-BioNTech vállalatok új koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagát, a Comirnatyt gyártják a reinbeki Allergopharma német gyógyszergyár tisztaszobájában 2021. április 30-án, a vakcina itteni előállításának hivatalos kezdőnapján.
Nyitókép: MTI/EPA/DPA pool/Christian Charisius

Lazulhat a koronavírus elleni oltások szabadalma

Az Amerikai Egyesült Államok célja szélesebb körben elérhetővé tenni a vakcinákat, melyek alapanyagaihoz most Indiának könnyebb hozzáférést biztosított.

India mellett más, rászoruló országoknak is juttatna oltást az Amerikai Egyesült Államok most, hogy már amerikaiak tízmilliói kapták meg a vakcinát, írja a CNBC. Az ország eddig is segítette a nagy bajban lévő Indiát: gyógyszert, gyorsteszteket, védőfelszerelést, lélegeztetőgépeket és az oltások gyártásához felhasználható nyersanyagokat juttattak oda. Ron Klain, a Fehér Ház kabinetfőnöke vasárnap azt mondta, hogy a Biden-kormányzat a koronavírus elleni vakcinát Indiába és más országokba kívánja eljuttatni, miután amerikaiak milliói már megkapták az adagot.

"Az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője, Katherine Tai a jövő héten a Kereskedelmi Világszervezettel kezd tárgyalásokat arról,

hogyan lehetne a vakcinákat szélesebb körben elterjeszteni, szélesebb körben engedélyeztetni, szélesebb körben megosztani"

- mondta, amikor arról kérdezték, hogy a Biden-kormányzat enyhítené-e a koronavírus elleni vakcina szabadalmi védelmét.

A témáról a következő napokban terveznek részleteket megosztani.

Nemrég Narendra Modi indiai miniszterelnök a koronavírus elleni vakcina szabadalmi oltalmának feloldásáról tárgyalt Bidennel. Az enyhítés gyorsabb és megfizethetőbb hozzáférést biztosítana a kormányoknak az életmentő dózisokhoz.

A múlt héten a Biden-kormányzat bejelentette, hogy azonnal India rendelkezésére bocsátja a koronavírus elleni vakcina előállításához szükséges nyersanyagokat. Az amerikai lépés azután következett, hogy Nagy-Britannia, Franciaország és Németország segélyt ígért Indiának: a gazdag nemzeteket az elmúlt napokban folyamatosan kritika érte, amiért felhalmozzák az oltások előállításához szükséges nyersanyagokat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×