Infostart.hu
eur:
399.62
usd:
341.85
bux:
99921.45
2025. július 12. szombat Dalma, Izabella
Új egészségügyi dolgozók képzése az indiai Mumbai egyik szükségkórházában 2021. április 26-án. Az új koronavírussal fertőzöttek száma gyorsan nő az indiai nagyvárosokban, és emiatt egyre nagyobb hiány mutatkozik kórházi ágyakban és oxigénben.
Nyitókép: MTI/EPA/Divjakant Szolanki

WHO: szétspriccelt a világban az indiai vírusmutáns

Legalább 17 országban van jelen a koronavírus indiai variánsa, amely vélhetően felelős az Indiában kialakult egészségügyi válságért – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

A hivatalosan B.1.617 jelű vírusvariánst – amely arról kapta hétköznapi nevét, hogy Indiában találkoztak vele először – összesen több mint 1200 DNS-szálban mutatták ki a szóban forgó országokban.

A legtöbb ilyen DNS-kódsort Indiából, Nagy-Britanniából, az Egyesült Államokból és Szingapúrból töltötték fel az influenzavírusok DNS-adatait gyűjtő GISAID globális adatbázisba, de például Görögországból, Svájcból, Belgiumból és Olaszországból is – írta a WHO heti jelentésében.

A világszervezet modellkészítései alapján

a B.1.617 gyorsabban terjed, mint az Indiában megtalálható többi vírusvariáns, ami arra utal, hogy nagyobb a fertőzőképessége.

Míg a WHO korábban csupán "érdekes variánsnak" nevezte az indiait, most már "aggasztónak", ami arra utalhat, hogy veszélyesebb (fertőzőképesebb, halálosabb, a vakcináknak jobban ellenálló).

A variánssal kapcsolatban azonban még van több megválaszolatlan kérdés. A járvány indiai felgyorsulása mögött nemcsak ennek a változatnak a megjelenése állhat, hanem a járványügyi intézkedések be nem tartása, például a tömegrendezvények engedélyezése – jegyezte meg a világszervezet.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.14. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Az USA józan ész nélkül szórja a pénzt, míg Németország sikeres lehet

Az USA józan ész nélkül szórja a pénzt, míg Németország sikeres lehet

Az elmúlt hetek az Egyesült Államokban és Németország is fontosak voltak a költségvetés szempontjából. Az USA-ban a kongresszus mindkét háza elfogadta Donald Trump „nagy, gyönyörű törvényét”, amelyet az elnök július 4-én, a függetlenség napján írt alá. Németországban eközben Friedrich Merz kancellár kormánya megállapodott a 2025-ös költségvetésről és a kiadási oldal évtized hátralévő részére vonatkozó pályájáról. Mindkét országban nagyobb költségvetési hiányt és magasabb adósságot irányoznak elő, de nagyjából ennyi a közös bennük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×