eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Pixabay

Mi lesz az idei nyaralások sorsa?

Ősszel még abban reménykedhettünk, hogy az idei nyaralásokat már nem befolyásolja majd a koronavírus, de mi a valóság?

Aki távoli tájakra utazna, így mindenképpen repülőre szeretne ülni idén, annak jó és rossz hírünk is van. Első látásra ugyanis elérhető lehet szinte akármilyen úti cél, de ez még nem azt jelenti, hogy valóban el is tudunk majd utazni álmaink nyaralóhelyére.

A CNN összeállítása szerint vannak olyan úti célok, például Új-Zéland vagy Ausztrália, amelyekre repülőjegyet foglalni most nem olyan egyszerű, de ez leginkább a Qantas légitársaság döntése és a járatok nagy mértékű ritkítása miatt alakult így. Rajtuk kívül a Thai Airways és a Singapore Airlines csökkentette nagy mértékben a foglalási lehetőségeket, de más társaságoknál nyugodtan foglalhatunk – nyilatkozott Alexis Barnekov, a Chatflight repjegyfoglaló appot működtető cég vezetője.

"Az összes többi légitársaság alapvetően arra törekszik, hogy a cash-flow fenntartása érdekében a korábbi szinteken tartsa a kínálatot.

Foglalhatunk náluk, de a törölt járatok és az átütemezés kockázata sokkal gyakoribb.

Így viszont a légitársaságok folyamatosan értékesíthetnek jegyeket és van bevételük, de amikor az utazás dátuma közeledik, átütemeznek. Így próbálnak egyes gépeket megtölteni, másokat a földön tartani" – mondta Barnekov.

Az is tény, hogy nem minden ország fogadja olyan tárt karokkal a turistákat, mind például Dubaj, Új-Zéland épp ennek az ellentéte. Mivel ezek a szabályozások bármikor változhatnak is, nemcsak foglaláskor, de az esetleges utazás előtt is ellenőrizni kell, vajon tényleg beutazhatunk-e az országba, és ha igen, annak vannak-e feltételei.

A szabadabb utazásra 2021 második feléig kell valószínűleg várnunk: addig nemcsak Európában, de Amerikában is egészen szigorú lezárások is életben vannak, így felhőtlenül nehéz lehet egy nagyobb nyaralásra készülni.

A nemzetközi légi szövetség,

az IATA a rövidebb távú repüléssel kapcsolatosan optimistább.

Chris Goater, az IATA kommunikációs vezetője azt mondja, az országok hamarabb fognak szomszédaik felé nyitni, mint a nagyvilágra. Európával kapcsolatosan azt nyilatkozta: "el tudom képzelni, hogy valamiféle EU-szintű megállapodás jöhet létre, amely lehetővé teszi a határok újbóli megnyitását, ha nyáron alacsonyabb szintre kerülnek a fertőzési adatok".

Magyarországon jelenleg belföldi utazásokra sincsen lehetőség, hacsak nem üzleti céllal tesszük meg ezt: mégis, a legvalószínűbbnek az tűnik, hogy ilyen típusú vakációra készülhetünk nagyobb biztonsággal és kisebb anyagi veszteséggel.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×