eur:
411.19
usd:
392.62
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A koronavírus-járvány miatt a sírokat fertőtlenítik a mexikóvárosi Xilotepec kerület temetőjében 2020. május 7-én.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Sáshenka Gutiérrez

Világjárvány: új "bronzérmes" van

Már nem a Föld második legnépesebb országa a harmadik a koronavírus halálos áldozatait tekintve.

Mexikó megelőzte a koronavírus okozta halálesetek számában a nála tízszer népesebb Indiát, és ezzel a harmadik helyre került a globális járványlistán.

A mexikói egészségügyi minisztérium csütörtöki tájékoztatása szerint

a 126 milliós Mexikóban az elmúlt napon 18 670 új fertőzöttet és 1506 halálesetet regisztrálták,

ezzel a járvány kezdete óta 1 825 519-re nőtt a fertőzöttek és 155 847-re a halálos áldozatok száma.

A Johns Hopkins egyetem legfrissebb összesítésében az 1,36 milliárd lakosú Indiában 10 701 193 fertőzöttről és 153 847 halálesetről tudnak a hatóságok.

A baltimore-i egyetem összesítése szerint a fertőzöttek számában az Egyesült Államok az első, Brazília a második, India a harmadik, Mexikó pedig a tizenharmadik helyen áll.

A lakosság lélekszámához mért halálesetek tekintetében Mexikó még mindig jobban áll, mint számos más ország, beleértve az Egyesült Királyságot, Csehországot, Olaszországot, az Egyesült Államokat, Perut és Spanyolországot.

A halálesetek számának rohamos emelkedése azt jelzi, hogy Mexikóban a járványhelyzet romlik a kormány által bevezetett, elsősorban a polgárok mozgását és a kereskedelmet érintő korlátozások ellenére. A fővárosban a kórházak lassan elérik a teljesítóképességük határát, ráadásul

az oxigén hiánya is nehezíti a betegek kezelését.

A mexikói államfőről, Andrés Manuel López Obradorról hétfőn derült ki, hogy elkapta a fertőzést. Hugo Lopes-Gatell helyettes egészségügyi miniszter közölte csütörtökön, hogy a 67 éves politikus gyakorlatilag tünetmentes, és rendkívül tevékeny. A pozitív teszt óta karanténban van, de folytatja az elnöki teendői ellátását.

Kora és magas vérnyomása ellenére az elnök nem kapott védőoltást, amikor Mexikó megkapta a Pfizer-BioNTech vakcinaszállítmányát. Azt mondta, hogy először az egészségügyi dolgozókat kell beoltani. A kormány oltási programja szerint a 60 év felettieket februárban oltják be. López Obradort ritkán lehet maszkban látni, és az elmúlt hetekben folytatta sűrű utazásait kereskedelmi járatokon.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×