eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet
Nyitókép: Pixabay

Úgy pusztít a koronavírus a világban, mint eddig soha

Rekordmértékben, 230 ezer 370-nel emelkedett a koronavírussal fertőzöttek száma a világon az utóbbi 24 órában - közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vasárnap.

A WHO tájékoztatása szerint a legtöbb új fertőzöttet az Egyesült Államokból, Brazíliából, Indiából és Dél-Afrikából jelentették. Az utóbbi rekordszintű napi növekedés július 10-én volt 228 ezer 102 fertőzöttel.

A halálozások száma ugyanakkor napi ötezer körül maradt.

A világon 13 millióhoz közelít a fertőzöttek száma. Globálisan eddig 12 772 775 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 566 036, a gyógyultaké pedig 7 030 749 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem vasárnapi adatai szerint.

A járvány leginkább az Egyesült Államokban (60 körüli új fertőzött naponta), Brazíliában (35 ezer körüli új fertőzött naponta), Indiában (27 ezer körüli fertőzött naponta), Dél-Afrikában (13 ezer körüli új fertőzött naponta) terjed, és napi több ezres új megbetegedést észlelnek – csökkenő sorrendben – Oroszországban, Mexikóban, Kolumbiában, Argentínában, Peruban, Szaúd-Arábiában, Chilében, Pakisztánban, Irakban, Iránban, Bangladesben.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×