eur:
413.95
usd:
396.43
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Milánó, 2012. június 1.XVI. BENEDEK pápát megtapsolják a vendégek a milánói La Scala operaházba érkezésekor. A római katolikus egyházfő a Családok VII. Világtalálkozójára érkezett az északolasz városba. (MTI/EPA/Giuseppe Cacace)
Nyitókép: GIUSEPPE CACACE

Sztrájk veszélyezteti a premiert a világ leghíresebb operaházában

Elegük lett a dolgozóknak, munkabeszüntetésük pedig egybeesik a Scala új bemutatójával, Handel Julius Caesar Egyiptomban című operájának bemutatójával.

A milánói Scala operaház dolgozói kedden bejelentették, hogy október 18-tól sztrájkba lépnek, mivel nem született megállapodás a turnékon járó napidíjak emeléséről.

A szakszervezet azt követően hirdetett sztrájkot, hogy a Scala felügyelőbizottságával nem sikerült dűlőre jutnia a kérdésben. Giuseppe Sala milánói polgármester, a Scala Alapítvány elnöke ugyan ígéretet tett arra, hogy tárgyalni fog az ügyben Dario Franceschini kulturális miniszterrel, és megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy a jövő évtől magasabb legyen a napidíj, ezzel azonban nem elégedett meg az érdekképviselet.

A Scala kinevezett művészeti igazgatói posztját december közepétől veszi át két és fél hónapra Dominique Meyer, aki majd márciustól lesz a Scala rendes igazgatója. Az átmeneti időszakban Sala felügyeli az operát, de Meyernek valószínűleg komoly problémát fog jelenteni a feszült helyzet.

Az október 18-ára meghirdetett sztrájk egybeesik a Scala új premierjével, Handel Julius Caesar Egyiptomban című operájának bemutatójával.

Meyert, a Bécsi Állami Opera intendánsát azt követően kérték fel a Scala igazgatói posztjára, hogy Alexander Pereira idő előtt távozott, mivel átvette a Firenzei Operaház irányítását.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×