eur:
392.73
usd:
362.88
bux:
0
2024. július 5. péntek Emese, Sarolta

Prőhle Gergely: "nem szabad Merkel taktikai érzékét alábecsülni"

A kormányzati stabilitás érdekében várhatóan rábólint a pártszavazáson a Német Szociáldemokrata Párt tagjainak többsége a nagykoalíciós megállapodásra - vélekedett megkeresésünkre Prőhle Gergely, egykori berlini nagykövet, Németország-szakértő.

A Német Szociáldemokrata Párt (SPD) tagsága a pártszavazáson elfogadhatja a kereszténypártokkal kötött koalíciós szerződést, mert a párt nagy moguljai a megállapodás mellett állnak – mondta az InfoRádióban Prőhle Gergely.

Az egykori berlini nagykövet, Németország-szakértő szerint a szociáldemokraták az ország iránti felelősségérzetből döntenek így, ami a pártnak rossz lehet taktikai szempontból, de

Németországban a stabilitás olyan szent és sérthetetlen érték, amiért ilyen áldozatot is érdemes hozni.

A negyedik kormányzati ciklusára készülő Angela Merkelt már sokszor temették és búcsúztak tőle, de nem szabad a taktikai érzékét alábecsülni. A megítélése gyengülhetett a kormányalakítási nehézségek miatt, főleg úgy, hogy az Alternatíva Németországnak (AfD) megerősödése a kancellár bevándorláspolitikájának a következménye – vélekedett Prőhle Gergely.

Kifejtette: Németországban régóta a stabilitás megingásától félnek, ennek történelmi okai vannak. Amikor arról van szó, hogy egy megingás esetén hogyan lehet a stabilitást fenntartani, a felelősségérzet kerekedik felül a CDU-nál is. Ez ideig-óráig megoldás lehet, de nem biztos, hogy a választói magatartás és a pártstruktúra szempontjából is üdvözítő – tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Leleplezték a vakcinagyártók és gyógyszercégek sötét titkát

Leleplezték a vakcinagyártók és gyógyszercégek sötét titkát

Akkor, amikor a betegek a magas gyógyszerárak miatt életveszélyes késedelmekkel szembesülnek a gyógyszerek beszerzésében, az Investigate Europe által végzett vizsgálat megállapította, hogy a világ 15 legnagyobb gyógyszergyártója több mint 1300 leányvállalatot működtet adóparadicsomokban, miközben az elmúlt öt évben több mint 580 milliárd eurónyi globális nyereséget halmoztak fel. A vizsgálat szerint olyan cégek mentik ki a profitjukat, mint az AstraZeneca, a Sanofi vagy a Bayer, amelyek jelezték, semmi törvénytelent nem követnek el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 5. 07:50
×
×
×
×