Helmut Greiner tájékoztatása szerint ahhoz hasonló terelőkordonok felállítását tervezik, mint amilyeneket a repülőtereken vagy nagyobb sporteseményeken használnak.
Elmondta: jelenleg mindössze tárgyalások folynak az érintett földterületek tulajdonosaival, akiknek nagy része beleegyezne abba, hogy a rendőrség szükség esetén négy kilométer széles szakaszon bérbe vegye földjüket, de vannak az ottlakók között szkeptikusok is.
Az MTI kérdésére arra is kitért, hogy amennyiben a kétkedők miatt nem sikerül megegyezésre jutni, úgy több intézkedésre, például a hadsereg bevonásával végzett szigorított ellenőrzésre lehet majd számítani.
Greiner arról is beszélt, hogy az osztrák hatóságok szorosan együttműködnek a magyar szervekkel.
A szóvivő arról nem adott tájékoztatást, hogy jelenleg hány menekült érkezik a magyar határszakaszon Ausztriába.
Helmut Greiner az APA osztrák hírügynökségnek csütörtökön arról beszélt, hogy a felállított terelőkordon 2,5 méter magas lehet, és az emberek biztonságát garantálja majd. "Arról van szó, hogy az emberek a lehető leggyorsabban és biztonságosan továbbhaladjanak" - mondta a szóvivő. Arra is kitért, hogy az elmúlt időszakban Miklóshalma (Nickelsdorf), Szentkút (Heiligenbrunn) és Rábakeresztúr (Heiligenkreuz) Nagysároslak (Moschendorf) környékén érkezett jelentés illegális határátlépőkről.
A szóvivő megemlítette, hogy Ägidius Zsifkovics kismartoni püspökkel továbbra sincs megállapodás. Mivel az egyházi elöljáró lelkiismereti okokra hivatkozva nem egyezett bele, hogy a burgenlandi Nagysároslakon (Moschendorf) található, egyházi tulajdonban lévő birtokon áthaladjon a tervezett kordon. Így várhatóan egy kis szakaszon hiányos lesz a felállítandó kordonos rész.
A burgenlandi-magyar határszakaszon április 25-től végeznek ellenőrzést, július 4-től pedig szigorították az átkelőknél tartott vizsgálatot.