eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 28. szombat Vencel

Szerbia tanult a múltból

Szerbia nem alkalmazna katonai erőt, ha Koszovó kikiáltaná függetlenségét, de fenntartaná a tartományban működő intézményeit. Ezt a koszovói ügyek szerbiai minisztere mondta az osztrák Die Presse című lapnak adott interjúban.

Slobodan Samardzic úgy fogalmazott: Belgrád nem fenyegetőzik intervencióval, de Koszovó önállóságának kinyilvánítása nyílt fenyegetést jelentene Szerbia számára.

Szólt arról is, hogy egy ilyen lépés után az eddiginél is nagyobb figyelmet fordítanának a tartományban élő szerb és más, nem albán nemzetiségek helyzetére.

A belgrádi politikus nem lát reményt arra, hogy megállapodás születik a felek között a december 10-ei határidőig.

Slobodan Samardzic bírálta az egyeztetésen közvetítő nyugati csoport tagjait, akik - szerinte - nem a kompromisszumot, hanem kizárólag a koszovói albánok álláspontját támogatják.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Érik a katasztrófa a világ egyik legszegényebb államában – Országoknak is okozhat függőséget a kábítószer

Érik a katasztrófa a világ egyik legszegényebb államában – Országoknak is okozhat függőséget a kábítószer

A 2021-es hatalomátvétel után az afganisztáni tálibok szinte azonnal megkezdték az ország mákmezőinek felszámolását. A radikális szunnita kormány főleg vallási meggyőződésből hirdetett háborút a kábítószerek ellen, egy valamit azonban nem vettek figyelembe: az ópium az ország gazdaságának gerincét adta, a kereskedelem felszámolásával pedig a vidéki afgánok milliói vesztették el megélhetésüket. Nézzük, mekkora ütést szenvedett el a világ egyik legszegényebb országa a radikális döntés meghozatala után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 28. 10:43
×
×
×
×