eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 28. szombat Vencel

Megdöbbentő adatok: a segélyek minden fillérje elmegy a háborúra

Pontosan annyi pénzt emésztettek fel a háborúk Afrikában, mint amennyit a kontinens segélyként kapott az elmúlt 15 évben - számították ki civil szervezetek.

A fegyveres konfliktusok 300 milliárd dollárnyi (52630 milliárd forintnyi) összeget emésztettek fel Afrikában az elmúlt 15 évben - pontosan annyit, amennyi segélyt kapott ezen időszak alatt a kontinens.

Az Oxfam és több más civil szervezet által végzett kutatás az első, amely azt vizsgálja, hogyan hatnak egy adott térség fejlődésére a fegyveres konfliktusok.

1990 és 2005 között 23 afrikai nemzet vett részt fegyveres konfliktusban - ezek a háborúk évente átlagosan 18 milliárd forintot (3158 milliárd forintot) emésztettek fel.

Bár az utóbbi időben csökken a fegyveres konfliktusok száma a kontinensen, a civil szervezetek szerint nincs ok az elégedettségre; arra például változatlanul kevés az esély, hogy rövid időn belül beköszöntene a béke és a nyugalom Szudánban vagy Szomáliában.

Ráadásul a háborúk "járulékos költségei" - a katonai költségvetés emelkedése és a gazdasági összeomlás - még jóval az után is éreztetik hatásukat, hogy maga a konfliktus már véget ért.

"Azon a pénzen, amelyet Afrika ostoba módon elveszteget (a háborúkra) több ezer kórházat, iskolát és utat építhettünk volna" - figyelmeztetett a jelentéshez írt előszavában Ellen Johnson-Sirleaf libériai elnök.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Érik a katasztrófa a világ egyik legszegényebb államában – Országoknak is okozhat függőséget a kábítószer

Érik a katasztrófa a világ egyik legszegényebb államában – Országoknak is okozhat függőséget a kábítószer

A 2021-es hatalomátvétel után az afganisztáni tálibok szinte azonnal megkezdték az ország mákmezőinek felszámolását. A radikális szunnita kormány főleg vallási meggyőződésből hirdetett háborút a kábítószerek ellen, egy valamit azonban nem vettek figyelembe: az ópium az ország gazdaságának gerincét adta, a kereskedelem felszámolásával pedig a vidéki afgánok milliói vesztették el megélhetésüket. Nézzük, mekkora ütést szenvedett el a világ egyik legszegényebb országa a radikális döntés meghozatala után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 28. 10:43
×
×
×
×