eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 15. vasárnap Enikő, Melitta

Németh: Egy demokráciában nem lehet megtagadni több százezer ember követelését

Az Országgyűlés Külügyi Bizottságának fideszes elnöke szerint az idei Tusnádfürdői Szabadegyetemen már érezhető lesz, hogy Románia is az Európai Unió tagja. Németh Zsolt azonban úgy véli, hogy az uniós tagság ellenére sem nélkülözhetik az erdélyi magyar közösségek az anyaország támogatását. A 18. Tusnádfürdői Szabadegyetem július 18-án kezdődik és július 20-áig tart.

Bízom abban, hogy a bálványosi folyamat, amely hozzájárult az európai integrációs eszme népszerűsítéséhez, folytatja eddig bejárt pályáját - mondta az InfoRádióban a külügyi bizottság fideszes elnöke.

Németh Zsolt közölte: az egységes Európai Unió Magyarországnak és Romániának is érdeke.

Véleménye szerint az unió már rövid távon is nagyon fontos lehet az erdélyi magyar közösségeknek.

Ugyan ők sérelmesnek tartják a román állam számos intézkedését, amely közösségi létüket érinti, de nem hiszem, hogy hosszú távon meg lehet tagadni egy több százezres közösség követelést egy demokratikus államban - jelentette ki a politikus.

Amikor a magyar közösség jogaiért harcolunk, akkor harcolunk a román demokrácia kiteljesedéséért is - tette hozzá.

Németh Zsolt emlékeztetett: Románia európai parlamenti és törvényhozási választás, illetve népszavazás előtt áll, de szerinte már most érzékelhető a viták tónusán az uniós tagság.

A magyar kormány nem áll ki kellő eréllyel a határon túli magyarok mögött, pedig ez nélkülözhetetlen megmaradásukhoz és gyarapodásukhoz - tette hozzá a fideszes képviselő.

Hanganyag: Szabó Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Ennyit az elsöprő iráni válaszcsapásról? – Három lehetséges ok, amiért Teherán még nem támadta meg Izraelt

Ennyit az elsöprő iráni válaszcsapásról? – Három lehetséges ok, amiért Teherán még nem támadta meg Izraelt

Július 31-én villámcsapásként érkezett a hír, mely szerint egy robbanásban életét vesztette Iszmail Hanijeh, a Hamász politikai ágának vezetője és a terrorszervezet legbefolyásosabb tagja. A feszültséget tovább fokozta, hogy a detonációra egy teheráni szállodában került sor. Irán azonnal felvonta a bosszút szimbolizáló vörös zászlót, a különféle nyugati hírszerző ügynökségek pedig egész augusztusban arról közöltek híreket, hogy „a következő héten” már biztosan támadás fog indulni Izrael ellen. Az iráni válaszcsapás egyelőre elmaradt, de miért? Itt van három lehetséges magyarázat Teherán tétlenségére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×