eur:
402.37
usd:
348.13
bux:
95317.22
2025. június 13. péntek Anett, Antal
László Zsuzsa, a szobor alkotója, Vezér Mihály polgármester, Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója és Marosvári Csaba, a Külgazdasági és Külügyminisztérium energiaellátás biztonságáért felelős helyettes államtitkára (b-j) a jubileum alkalmából készült kültéri szobor felavatásán a Dunai Finomító indulásának 60. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen Százhalombattán 2025. május 16-án.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Napi 165 ezer hordó – 60 éves a Duna Finomító, Kelet-Közép-Európa legnagyobb kőolajüzeme

A Dunai Finomító kapacitása és technológiai színvonala folyamatosan emelkedett, ma már napi 165 ezer hordó kőolaj-feldolgozási kapacitással működik, a nemrégiben megújított stratégia pedig már az okos energiaátmenetre épül - mondta Molnár József, a Mol-csoport vezérigazgatója pénteken Százhalombattán, a Dunai Finomító indulásának 60. évfordulója alkalmából tartott jubileumi ünnepségen.

Molnár József felidézte, hogy az első termelőegység még a Dunai Kőolajipari Vállalat (DKV) keretében, 1965 júniusában kezdte meg működését, azóta folyamatosan bővült, modernizálódott. A beruházásoknak köszönhetően az elmúlt évtizedekben a Dunai Finomító nemcsak Magyarország, hanem Kelet-Közép-Európa legnagyobb és legeredményesebben működő finomítójává vált - hangoztatta.

A vezérigazgató beszámolója szerint a 21. század elején megfelelően időzített beruházásokkal, kitartó munkával, négy évvel az előírt kötelezettség határideje előtt, a kelet-közép-európai régióban elsőként sikerült Százhalombattán kénmentes üzemanyagot előállítani, amivel jelentős versenyelőnyre tett szert a Mol-csoport.

Molnár József elmondta, hogy a Mol fokozatosan növeli a megújuló energia arányát az energiamixben. Hozzátette, hogy ez egy olyan utat jelöl ki a cégcsoport számára, amellyel képesek lesznek egyre fenntarthatóbbá, önellátóbbá tenni a régiót. Az átalakulás két fontos eseményeként kiemelte a bioüzemanyag-gyártás megkezdését Százhalombattán, valamint azt, hogy megépült Kelet-Közép-Európa legnagyobb zöldhidrogén üzeme a telepen.

A vezérigazgató szerint az elkövetkező 10-15 év legnagyobb stratégiai kihívása az lesz a Mol számára, hogy hogyan tudja a meglévő nagyüzemeket évtizedekre gazdaságosan fenntarthatóvá tenni. Hozzátette, hogy a hagyományos újítás terén a nagyberuházások ideje lejárt, de okos kiegészítő beruházásokkal, találékonysággal meg lehet teremteni a szükséges fenntarthatósági szempontokat figyelembe vevő versenyképességet is.

Huff Zsolt, a Mol vezérigazgatói tanácsadója, a Dunai Finomító korábbi igazgatója arról beszélt, hogy amikor először belépett a Dunai Finomító kapuján, még nem tudhatta, hogy ez nem csak egy egyszerű munkahely lesz a számára, hanem egy közösség. Hozzátette: "olyan emberekkel dolgozhatom együtt, akikre szakmailag és emberileg is felnézhetnek. Ma már tudom, hogy szerencsés vagyok, jó helyre kerültem."

A szakmai alázattal történő irányítás, a műszaki kiválóság iránti törekvés mind olyan értékek, amelyek nem csak a napi működés sikerének zálogai, hanem egy örökség, amit az elmúlt 60 év minden dolgozója épített és továbbadott - fogalmazott. Hozzátette: reméli, hogy az új generáció büszkén viszi tovább az elmúlt 60 évben felépített értékeket, tapasztalatot. "Ebben az örökségben benne van az elmúlt 60 év minden munkavállalójának a munkája, az alapítók bátorsága, a fejlesztők látásmódja, az üzemeltetők kitartása, a karbantartók precizitása, a fiatalok lendülete, és a veteránok tapasztalata" - mondta Huff Zsolt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×