eur:
411.36
usd:
393.12
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Microsoft

Újabb 28 ezer embert érint a techóriások kirúgási hulláma

A Microsoft 10 ezer, az Amazon 18 ezer emberrel bont szerződést.

A bevételek lassabb növekedésére számítva bocsát el az első negyedévben 10 ezer embert a Windowst is gyártó Microsoft. Az elmúlt hetekben az Alphabet, az Amazon és a Salesforce is leépítéseket jelentett be.

A közelmúltban a felhőalapú számítástechnikai és együttműködési szolgáltatások iránti kereslet megnőtt, mivel a vállalatok, kormányzati szervek és iskolák távmunkára ösztönözték a munkavállalókat, a cégek technológiára szánt kerete azonban megcsappant - írja a CNBC.

A Microsoft már júliusban közölte, hogy elbocsátások érintik majd a céget.

Kezdetben az alkalmazottak 1 százalékáról beszéltek, októberben pedig megerősítették, hogy kevesebb mint ezer embernek mondanak majd fel.

A tízezres szám ehhez képest meglepő.

Satya Nadella vezérigazgató friss tájékoztatása szerint a leépítések a dolgozók kevesebb mint 5 százalékát érintik, van, aki már ezen a héten megtudhatja, hogy elbocsátják. Azok az amerikai alkalmazottak, akik jogosultak a juttatásokra, a piacinál magasabb végkielégítést, egészségügyi ellátást és hat hónapos részvényjuttatást kapnak. Felmondási idejük 60 napos lesz.

A vállalat már 2014-ben és 2017-ben is tömegeket bocsátott el.

Az Amazon mindeközben 28 éves történelmének legnagyobb felmondási hullámát eszkalálja tovább: a pandémia alatt tömegeket vettek fel, most azonban 18 ezer embert bocsátanak el. A cég befagyasztotta a munkaerő-felvételt, lassította a raktárbővítéseket és leállított néhány kísérleti projektet, köztük a távegészségügyi szolgáltatást és egy videótelefonálásra is alkalmas projektort gyerekek részére.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×