eur:
411.2
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Westinghouse által épített atomerőmű
Nyitókép: Westinghouse Electric Company

Kanadaiak veszik meg a Westinghouse atomerőművi részlegét

A Canadian Cameco Corp. és a Brookfield Renewable Partners kanadai vállalat 7,88 milliárd dollárért megvásárolja a Westinghouse Electric Co. amerikai atomenergetikai berendezésgyártó vállalatot.

A kanadai cégek ehhez stratégiai partnerséget alakítanak ki - áll a közös közleményükben. Ennek keretében a Cameco, amely a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett urángyártója, 49 százalékos részesedéssel fog rendelkezni, a Brookfield Renewable pedig intézményi befektetőivel együtt 51 százalékos tulajdonos lesz a Westinghouse-ban.

A tranzakciót a jövő év második felében tervezik lezárni. Az ügylet bejelentésére akkor került sor, amikor az európai energiaválság,

a kőolaj és a földgáz árának jelentős emelkedése miatt megnőtt az érdeklődés a nukleáris energia iránt.

A konzorcium a Westinghouse-t a Brookfield Business Partners-től vásárolja meg, attól a társaságtól, amelyet a Brookfield Asset Management az üzleti szolgáltatások és az ipari műveletek menedzselésére használ a befektetési csoportja számára.

A Westinghouse 2017-ben ment csődbe, miután két amerikai atomerőmű (Georgiában és Dél-Karolinában) építési költségei jelentősen túllépték a tervezettet. A Westinghouse akkor a Toshiba Corp. japán vállalat leánycége volt. A Brookfield Business Partners 2018-ban vásárolta meg a Westinghouse-t a Toshibától 4,6 milliárd dollárért.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×