eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Gold coin Stack On the table save money Taking care of money
Nyitókép: ArtRachen01/Getty Images

Szakszervezetek a minimálbérről: nem lehet reálbércsökkenés

Érdemi, konkrét számokat is tartalmazó egyeztetést vár a jövő évi minimálbér-emelésről a Magyar Szakszervezeti Szövetség a versenyszféra és a kormány állandó konzultációs fórumának szerdai ülésén.

Zlati Róbert elnök az InfoRádiónak ezt azzal indokolta, hogy az infláció tragikus helyzetbe hozza a legkisebb keresetűeket. Közölte, azt várják a kormányzati oldal képviselőitől, hogy végre mondjanak valami kézzelfoghatót a jövő évi minimálbér-emeléssel kapcsolatban. A munkavállalói és a munkáltatói oldal ugyanis már letette a javaslatait, így megítélése szerint most tényleg a kormány térfelén pattog a labda.

A szakszervezeti vezető arról is beszélt, hogy a jelenlegi gazdasági helyzet továbbra sem ad okot derűlátásra. A legfrissebb inflációs számok már tükrözik a rezsiköltségek jelentős növekedését. Ezért a helyzet most már valóban égető – fogalmazott Zlati Róbert.

A szakszervezetek eddig elkerülték, hogy konkrét értékekről beszéljenek, csupán azt kérték, hogy ne legyen reálbércsökkenés. Zlati Róbert reményét fejezte ki, hogy ezzel mind a munkáltatói oldal, mind pedig a kormány egyet tud érteni.

Konkrét béremelésről azért nem akart beszélni a szakszervezeti vezető, mert a legfrissebb adatok szerint az infláció már húsz százalék feletti, viszont az előrejelzések ennél kisebb arányú pénzromlásról szólnak.

"Várjunk még a konkrét számokkal! A béremelés vagy legyen az inflációnak megfelelő, vagy legalább a minimálbér ne veszítsen a reálértékéből. Ez az, amiben a szakszervezetek szeretnének a munkaadókkal és a kormánnyal dűlőre jutni" – mondta Zlati Róbert.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×