eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Woman working in a factory
Nyitókép: aydinmutlu/Getty Images

Magyarország a minimálbér-emelés bajnoka, a Fidesz támogat egy fontos EU-s döntést

A Fidesz és a KDNP európai parlamenti képviselői támogatják az Európai Parlament által megszavazott az Unióban alkalmazandó minimálbérekről szóló irányelvtervezetet - áll a képviselőcsoport közleményében.

„Természetes, hogy megszavazzuk a minimálbérről szóló irányelveket. Mi nem hazudozunk a munkavállalóknak, ahogy azt a magyar baloldal teszi, hanem valódi lépéseket teszünk az érdekükben” - hangsúlyozta Kósa Ádám, az EP Foglalkoztatási- és Szociális bizottságának tagja a tegnapi szavazás után írt közleményükben.

„Szó sincs arról, hogy az Európai Unión belül minden tagállamban egységes összegű legyen a minimálbér. A hatalmas gazdasági különbségek miatt ez megoldhatatlan lenne” - húzta alá a Fidesz EP-képviselője. Szerinte a magyar szabályozás megfelel az elvárásoknak, ezért az irányelv hazánkban nem hoz lényeges változást, még a két év múlva valószínűsíthető hatálybalépést követően sem.

Magyarország a minimálbér-emelés bajnoka, 2022-ben 20 százalékkal emelték azt” - hangsúlyozta a képviselő.

A szerdán elfogadott irányelvvel kapcsolatban a Fidesz-közlemény megjegyzi, hogy az irányelv végleges elfogadása a tagállami miniszterek őszi ülésén várható. Ezt követően az irányelv hatályba lép és a tagállamoknak két év áll majd a rendelkezésére, hogy azt nemzeti jogukba ültessék át.

Dobrev Klára szerint a döntés után a magyar kormány többé nem határozhatja meg önkényesen a minimálbér összegét, mert figyelembe kell vennie a rendelet által előírt feltételeket - fogalmazott a DK-s poltikus. Erre reflektálhatott a Fidesz-közlemény azon mondata, amely szerint "mi nem hazudozunk a munkavállalóknak, ahogy azt a magyar baloldal teszi, hanem valódi lépéseket teszünk az érdekükben".

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×