eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Vásárló az Aldi diszkontlánc I. kerületi, Mészáros utcai üzletében 2020. február 25-én. Továbbra is a részmunkaidős foglalkoztatási modellt alkalmazza az Aldi Magyarország, mert tapasztalataik szerint ez a legjobb megoldás a megfelelő létszámú munkaerő biztosítására. A diszkontlánc a februári adatok szerint mintegy 3800 dolgozót foglalkoztat 144 magyarországi üzletében és biatorbágyi központjában, de csak 10-20 százalékuk dolgozik teljes, heti 40 órás munkaidőben.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Azonnali rendkívüli béremelés az Aldinál

Az évközi fizetésemelés 8 és 19 százalék között van.

Rendkívüli, évközi béremelésről döntött az Aldi Magyarország; a januári, egységesen 8 százalékos béremelés után július 1-jétől pozíciótól függően további 8–19 százalékkal emeli munkatársai fizetését – közölte a vállalat.

A közlemény szerint az Aldi minden év január 1-jével emeli a béreket annak érdekében, hogy munkatársai fizetése megőrizze reálértékét. A társaság továbbra is szeretné megőrizni bérei versenyképességét, ezért döntött az utóbbi hónapokban tapasztalható jelentős áremelkedések, a hirtelen megugró infláció miatt az évközi béremelésről – hangsúlyozták.

A jelenlegi emelés a vállalat szinte minden munkavállalójára vonatkozik. Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdőbére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 391 600 forintra, a budapesti üzletekben bruttó 407 300 forintra emelkedik. Az ebben a pozícióban elérhető legmagasabb bér bruttó 542 400 forint lesz. A biatorbágyi központi raktár logisztikai dolgozóinak kezdő fizetése havi bruttó 433 700 forintra, a 6. évtől bruttó 503 300 forintra nő, az itt elérhető legmagasabb fizetés bruttó 522 400 forint.

Az üzletvezetők bére július 1-jétől bruttó 749 500 forinttól indul, míg a 10 éve az Aldi-nál dolgozó áruházvezetőké a 11. évtől akár bruttó 1 157 000 forint is lehet.

Az irodai dolgozók bére egységesen 8 százalékkal nő.

A közlemény idézi Bernhard Haidert, az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. országos ügyvezető igazgatóját, aki kifejtette: az ország 20. legnagyobb munkáltatójaként vállalják a béremelés költségeit, még akkor is, ha ezzel tovább csökken szolid nyereségességük.

Az Aldi Magyarország 2008-ban nyitotta meg hálózatának első áruházát Magyarországon, jelenleg 155 üzlettel van jelen a magyar kiskereskedelemben, és több mint 4800 embert foglalkoztat.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×