eur:
409.4
usd:
375.88
bux:
74495.66
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: SkyDrive

Már 2024-től forgalomba állhatnak a repülő autók

A szabályozással lehetnek gondok.

Az, hogy mikortól lesznek képesek a repülő autók közlekedni, illetve mikorra születhet velük kapcsolatos szabályozás, eltérő – vélekedik Hugh Martin, a városoknak közlekedési irányelvek kialakításában segítő a Lacuna Technologies-tól. Számos autógyár fejleszt már légi járműveket a CNBC cikke szerint. Ezek közé tartozik a kínai Xpeng elektromos autógyártó és a Fiat Chrysler.

A szakértő szerint ugyanakkor nem kell arra számítani, hogy repülő járművek cirkálnak majd fölöttünk, mivel csak néhányan engedhetik majd meg maguknak a repülő autókat, a legtöbben valószínűleg továbbra is elektromos járművekkel vagy önvezető autókkal fognak közlekedni az utakon.

Azok a járművek, amelyeknek nem kell felemelkedniük a földről, biztonságosabbak lehetnek, és több embert tudnak szállítani, így alapvetően nem is a személyi közlekedésben történő felhasználásra kell a repülő autók kapcsán gondolnunk.

"A teherszállítás és a csomagok fuvarozása terén ugyanakkor komoly hasznuk lehet. Szerintem ez nagyon nagy üzlet lesz"

– mondta Martin, hozzátéve: a városok egyre inkább aggódnak amiatt, hogy a jövőben hogyan kezeljék a repülő autók forgalmát. A szabályok között szerepelhet, hogy a járművek hol szállhatnak fel, landolhatnak vagy közlekedhetnek, hogy bármikor repülhetnek-e, vagy csak a kijelölt órákban, és hogy milyen távolságra kell lenniük egymástól az autóknak.

"Ennek kitalálása hosszú időt vesz igénybe" – mondta.

Az Egyesült Államokban a Szövetségi Légügyi Hivatal és a NASA a drónok és a légi taxik szolgáltatóival együtt dolgozik azon, hogy kidolgozzák, milyen lesz a légi közlekedés jövője.

"Ahelyett, hogy nagyvárosonként egy repülőtér lenne, most több ezer repülőtér van szétszórva a városokban" – festette le a jelenlegi helyzetet a szakértő.

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×