eur:
409.43
usd:
374.83
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
A Telenor logója a Telenor Magyarország Zrt. törökbálinti székházában lévő üzletben 2012. augusztus 1-jén.
Nyitókép: MTI Fotó: Mohai Balázs

Petr Kellner halálával akár hazai kézbe is kerülhet a magyar Telenor

Mivel az Antenna Hungáriának 25 százalékos része van benne, elővásárlási joga van az állami tulajdonú cégnek.

Rövid távon nem lesz hatással a PPF csoport működésére Petr Kellner váratlan halála, hosszabb távon azonban az örökösök döntik el, hogy milyen irányt vesz a 3 kontinensen, 25 országban jelenlévő 44 milliárd eurós vagyon kezelő cseh PPF óriásvállalat - mondta az InfoRádiónak a HWSW informatikai hírportál szakújságírója.

A szombaton helikopter-balesetben Alaszkában elhunyt, a rendszerváltozás idején felemelkedett cseh milliárdos ugyanakkor a Telenor Magyarország többségi tulajdonosa is volt, ennek kapcsán kérdezte az InfoRádió Koi Tamás szakújságírót.

"Kellner az elmúlt évtizedekben a médiában, a banki és a pénzügyi szolgáltatások területén, a távközlésben is számos érdekeltségre tett szert és nem is csak Európában, hanem Kínában is kiépített egy pénzügyi szolgáltatót. Minket, magyarokat érint, hogy a PPF tulajdonában van a Telenor Magyarország, az egyik legnagyobb magyarországi mobilszolgáltató, 2018-ban vette meg a norvég tulajdonostól a magyar vállalatot a PPF, a bolgár, a szerb és a montenegrói üzletágat is. Csehországban az O2 mobilszolgáltató a PPF-hez tartozik.

A most következő lépések a piacot is nagyon érdeklik, nem volt olyanra példa a régióban, hogy egy ilyen befolyással rendelkező üzletember idő előtt elhunyt volna"

- részletezte a szakíró.

Az 56 éves korában elhunyt Petr Kellnernek négy gyermeke van, ami tovább bonyolíthatja a helyzetet. Cégein keresztül 160 ezer ember napi betevőjéért volt felelős.

Koi Tamás jelezte, már megnevezték azt az embert, aki rövidtávon elnavigálhatja a cégbirodalmat, egy "másik részvényesről", Ladislav Bartoníčekről van szó, Kellner üzlettársa volt és ismeri a PPF napi működését.

A Telenorra kitérve elmondta, 75 százalék a PPF tulajdoni aránya, a másik 25 százalék 2019-ben a magyar állami fenntartású Antenna Hungáriához került.

A szakíró szerint itt is fontos kérdés lesz, hogy mit akarnak az örökösök, és

az sem kizárt, hogy a Telenor Magyarország eladásával kapcsolatos tárgyalások már Kellner halála előtt megkezdődtek.

Ami biztosnak látszik, hogy az Antenna Hungáriát eladás esetén elővásárlási jog illetné meg.

"Úgy látszik, van is olyan állami szándék Magyarországon, hogy egy nagy mobilszolgáltatót megszerezzen az állam, erről már régóta szó is van, kormányzati nyilatkozatok is szóltak erről, tehát egyáltalán nem tűnik utópiának a jelenlegi helyzetben" - mondta.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×