eur:
408.88
usd:
374.25
bux:
74343.85
2024. november 6. szerda Lénárd
Nyitókép: Pixabay

Így vészelte át 2020-at a hitelpiac

A moratórium miatti törlesztési "kedvvesztés" természetesen azt vonta magával, hogy nőtt az állomány, ehhez jön még a babaváró és a csokjogosultak körének bővülése is.

Van egy piaci szegmens, amelyet nem rázott meg túlzottan a koronavírus-válság 2020-ban, ez pedig a lakossági hitelpiac - világít rá a Világgazdaság MNB-adatokra támaszkodó csütörtöki cikke.

Lakás- és fogyasztásihitel-szerződéseket bő 2080 milliárd forint értékben kötöttek tavaly, ami 8,6 százalékos csökkenés éves viszonylatban. Csak a lakáshitelek állományában azonban 2 százalékos növekedés állt be, és meghaladta a 928 milliárd forintot - egyértelműen a csok mellé igényelhető kamattámogatott kölcsönök miatt, amelyeknek jogosulti köre 2019 után bővült is.

Ebből következően a fogyasztási hiteleknél nagyobb visszaesés van, 15,6 százalékos, annak ellenére, hogy megjelenése óta egyre keresettebb a babaváró, a növekmény csak ebben egy év alatt 30,9 százalékos.

A személyi kölcsönök zuhanása 40 százalékos volt,

ennek részbeni felelőse a THM-plafon lehet, és az e miatti óvatoskodás mind a szolgáltatók, mind a lakosság részéről.

Közben viszont nőtt a lakossági hitelállomány, tavaly decemberben már meghaladta a 8115 milliárd forintot, ami 14,2 százalékos bővülés, de ez a törlesztési moratórium miatt következhetett be, vagyis míg hitelfelvétel volt, törlesztés kevesebb.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: érkeznek az eredmények, az exit poll már befutott

Amerikai elnökválasztás 2024: érkeznek az eredmények, az exit poll már befutott

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik, a felmérésekben fej-fej mellett álltak a jelöltek, hamarosan azonban tisztábban fogunk látni, hiszen elkezdődött az első eredmények áramlása. Egy óra múlva számos kulcsfontosságú államban zárulnak az urnák, Georgiából pedig hamar befuthatnak az első adatok. Ideális esetben holnap reggelre már sejthetjük, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×