eur:
411.23
usd:
392.84
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a dél-koreai Doosan elektromos autóipari beszállító vállalat beruházásbejelentésén Budapesten, a minisztériumban 2020. október 30-án. A Tatabánya melletti gyár építését a kormány vissza nem térítendő támogatással segíti. Ennek összegéről a kormány, a vállalat és az Európai Bizottság között még zajlanak a tárgyalások. A vállalat első százmillió euróból megvalósuló tatabányai gyárát 15 millió euróval támogatták.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Nagy amerikai beruházás Budapesten

A Diligent 300 új munkahelyet hoz létre, felsőfokú végzettségű, szoftverfejlesztéssel, vállalatirányítási programok fejlesztésével, számítógépes szolgáltatással és informatikai támogatással foglalkozó magyar munkavállalókat vesznek majd fel.

Budapesten hozza létre új, globális termékfejlesztő központját az amerikai Diligent, a világ egyik vezető szoftverfejlesztő és -szolgáltató vállalata - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter elmondta, hogy a 11,3 milliárd forintos beruházáshoz a kormány 2,8 milliárd forint támogatást biztosít.

A miniszter hangsúlyozta, hogy most különösen éles verseny zajlik a világban a beruházásokért, mert a jelenlegi világgazdasági környezetben egyre ritkulnak a munkahelyteremtő beruházások.

Magyarország ebbe a versenybe időben nevezett be, az eddigi sikerek azt mutatják, hogy az elmúlt 10 év munkájának köszönhetően az életerős magyar gazdaság az új világgazdasági korszak nyertesei közé tartozik - fogalmazott Szijjártó Péter.

Kiemelte, hogy nagy verseny volt ezért a beruházásért is. Mint mondta, a magyar beruházási és gazdasági környezet, a magyar emberek kreativitása és a hazai felsőoktatási rendszer elismerése is hozzájárult, hogy ezt a magas hozzáadott értékű, komplex kutatás-fejlesztésre alapuló beruházást Budapesten hozza létre a Diligent, és magyar mérnökök, informatikusok kapnak lehetőséget, hogy a világ egyik vezető vállalatának dolgozzanak.

Szijjártó Péter komoly lépésnek nevezte a beruházást a magyar gazdaság dimenzióváltása szempontjából. A Magyarországra érkező beruházások egyre nagyobb mértékben alapulnak a kutatás-fejlesztésre és a magas hozzáadott értékre - jelezte.

A miniszter kitért arra is, hogy az amerikai vállalatok a németek mögött a második legnagyobb beruházók Magyarországon, mintegy 1700 amerikai vállalat százezernél több magyar embernek ad munkát. A kormány 14 amerikai vállalattal kötött stratégiai szövetséget, és 80 új amerikai beruházást jelentettek be az elmúlt hat évben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×