eur:
411.23
usd:
392.67
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A tükörben, tájékoztató felirat a járművezető védelmére felállított kordonon a BKK egyik autóbuszán a fővárosi Batthyány téren 2020. március 16-án. A koronavírus-járvány megfékezése érdekében megtiltották az első ajtós felszállást és megszűnt a jegyértékesítés a buszon.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Nagy változások a budapesti közlekedésben

A tavalyi év első öt hónapjában értékesített közel 3,2 millió bérlettel szemben idén kétmillió darabnál is kevesebb fogyott, ami több milliárd forint kiesést generált a fővárosi tömegközlekedésnek

Mintegy 1,2 millió darab havi bérlettel adott el kevesebbet a Budapesti Közlekedési Központ Zrt. (BKK) az idén január és május között, mint a tavalyi hasonló időszakban – derült ki abból az adatszolgáltatásból, amelyet a fővárosi cég a Világgazdaság kérésére állított össze.

Mint írják, a kiesés összege – abból kiindulva, hogy a havi fővárosi bérlet természetes személyeknek 9500, nem természetes személyeknek 10 500, a közoktatásban és felsőoktatásban tanulóknak 3450, a nyugdíjasoknak pedig 3330 forintba kerül –

magasabb lehet 8,2 milliárd forintnál.

A drámai visszaesés egyértelműen a koronavírus-járványnak, valamint az ennek kapcsán hozott óvintézkedéseknek tudható be, jegyzik meg.

A BKK januári értékesítési számai még minimális növekedést mutattak: akkor a fent megnevezett bérlettípusokból összesen 673 ezernél is több fogyott, ami félezerrel haladta meg az egy évvel korábbi darabszámot. De a februári adat is szinte teljes egészében megegyezett az előző évivel (620 ezer).

Márciusban viszont már a 643 ezres bázishoz képest majdnem 33 százalékos törés állt be.

A 433 ezres eladásban már tükröződött a veszélyhelyzet és a kijárási korlátozás kihirdetése. A budapesti tömegközlekedési bérletek értékesítésében

áprilisban következett be a mélypont.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×