eur:
411.42
usd:
392.66
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
2014. július 14-én az angliai Farnsborough-ban készített kép az Airbus A380-as repülőgépről. Az Airbus 2019. február 14-én bejelentette, hogy az általuk gyártott és a valaha szolgálatba állt legnagyobb utasszállító repülő nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így leállítják a gyártását. A cég közölte, hogy 2021-ben fogják leszállítani az utolsó megrendelt A380-ast, méghozzá az eddigi példányok fő vásárlójának, az Emirates légitársaságnak.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Nagy elbocsátást jelentett be az Airbus

Tizenötezer álláshely megszüntetését irányozta elő az Airbus a koronavírus-járvány okozta keresletcsökkenés miatt - közölte a toulouse-i gyártó.

A közlés szerint Európában mind a négy fő gyártóbázisnak helyet adó országban lesznek leépítések. Franciaországban 5000, Németországban 5100, az Egyesült Királyságban 1700, Spanyolországban 900, a világ más országaiban, így Kínában, az Egyesült Államokban és Kanadában további 1300 álláshely szűnik meg.

A folyamat 2021 nyaráig tart, a szakszervezetekkel a közeljövőben kezdik meg a tárgyalásokat. Közben a francia kormány már arra kérte a céget, hogy Franciaországban a lehető legkevesebb embertől váljanak meg.

Guillaume Faury, az Airbus vezérigazgatója szerint bár

a társaság korábban is tett már lépéseket a válság miatt, de ezek csak az első sokkhatás kivédését szolgálták. A létszámleépítéssel a további működés feltételeit teremtik meg.

Az elmúlt hónapokban közel 40 százalékkal esett vissza a kereskedelmi repülőgépek értékesítése, és az Airbus várakozásai szerint legalább 2023-ig, de egyes előrejelzések szerint akár 2025-ig nem fog visszaállni a korábbi szintre. Május végéig az Airbus a lemondásokkal együtt számolva 299 repülőgépet értékesített és 160-at adott át üzemeltetésre. Egy évvel korábban az eladásokkal ugyan rosszabbul álltak (lemondásokkal együtt mínusz 57 gép volt a mérleg), de az ideinél sokkal több, 313 gépet adtak át üzemeltetésre.

A társaság a 2019-es évet 70 milliárd euró árbevétellel zárta, ami 11 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi szintet, a kiigazított üzemi eredmény 19 százalékkal 6,9 milliárd euróra ugrott. Az alkalmazottak száma 134 ezer volt.

Az Airbus részvényei a szerdai nyitás óta 1,8 százalékot estek a párizsi tőzsdén.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Mráz Ágoston Sámuel a német-magyar kapcsolatokról: nem lélekemelő a helyzet, de megvan az újrakezdés esélye

Mráz Ágoston Sámuel a német-magyar kapcsolatokról: nem lélekemelő a helyzet, de megvan az újrakezdés esélye

Idén is elkészítették a Német-Magyar Barométer elnevezésű tanulmányt. A hazai felmérést végző Nézőpont Intézet igazgatója az InfoRádióban elmondta: az elmúlt években sokat romlottak a kétoldalú kapcsolatok, társadalmi szinten azonban megmaradt az egymás iránti tisztelet. Mráz Ágoston Sámuel szerint új helyzetet teremthet, ha a várakozások szerinti eredmény születik a februári előre hozott német választáson.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Az orosz hadsereg vezetésében jelentős változások történtek az ukrajnai fronton: a hírek szerint egy magas rangú tábornokot eltávolítottak pozíciójából, miután félrevezető jelentéseket adott a harcok alakulásáról. Az orosz média és háborús bloggerek beszámolói szerint Gennagyij Anascsin vezérezredest, a déli csoportosulás parancsnokát váltották le tisztségéből. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap esti videóüzenetében hatékonyabb légvédelmi rendszereket kért szövetségeseitől. Megjegyezte, már elemzik az Ukrajnára néhány napja kilőtt Oresnyik orosz rakétát. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×