Újabb, az építésgazdaság fejlődését is szem előtt tartó állami támogatási programokat javasolt a kormányzatnak a Magyar Mérnöki Kamara (MMK). Az egyik alapvetően a kisebb, öt fő alatti tervezőirodák korszerűsítését célozza, annak érdekében, hogy az eddig a szektor számára meghirdetett GINOP, VEKOP pályázatokból az öt fős létszámkorlát miatt kimaradó vállalkozások is innovatív tervezési technológiákra válthassanak. Az eszközbeszerzésre és képzésre szóló pályázathoz elkülönített forrásokat javasol a mikrovállalkozásnak számító tervezőirodák számára a kamara.
Nagy Gyula, a kamara elnöke a köztestület közleményében kifejtette: a járvány építőiparra gyakorolt negatív hatásainak enyhítése érdekében célszerűnek tartanák, hogy koncentrált támogatással segítse az állam a járvány miatt bezárt önkormányzati, állami oktatási, kulturális és sport intézmények felújításának tervezését és kivitelezését. Emellett a köztestület szerint mindenképpen célszerű mielőbb újraindítani és megerősíteni azokat az állami programokat, amelyek a lakosság energiamegtakarítási célú lakás- és épületfelújításait támogatják.
Javaslatuk szerint a pályázatok így egyszerre segítenék a hosszútávú, környezetvédelmi szempontból is fontos energiamegtakarítási célok érvényesülését a családi házak körében is, egyúttal munkát biztosítanának a helyi, tervező és építő kis-és középvállalkozásoknak. „A gazdaság helyreállításában nagy szerepet játszhat, ha a járvány után szinte azonnal teljes kapacitással működik újra az építőipar, ehhez viszont az kell, hogy a mérnökirodák időben elő tudják készíteni az állami, önkormányzati és magánberuházások terveit. Ezt kell segítenie a pályázati rendszereknek” – tette hozzá a Magyar Mérnöki Kamara elnöke.