eur:
413.8
usd:
401.64
bux:
81674
2025. január 10. péntek Melánia
Egy érdeklődő kipróbálja a Leonar3Do elnevezésű magyar találmányt a 2B 3D - Budapest 3D Printing Days című interaktív 3D nyomtatást bemutató programsorozat nyitónapján, a Design Terminálban 2013. június 11-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Kétéves program indul Kelet és Nyugat összekapcsolására

Európán átívelő innovációs program indul 2020 januárjában azzal a céllal, hogy felkarolja és - amennyiben van rá igény - segítse a magyarországi kutatóműhelyek piacra jutását - mondta az InfoRádiónak Böszörményi-Nagy Gergely, a Design Terminal ügyvezető igazgatója.

Az X-Europe program újdonsága, hogy nem az újságokból vagy a televízióból már ismert nagydumás startup-alapítóknak kínál lehetőséget, hanem kifejezetten olyan kutatócsoportoknak, kutatóműhelyeknek, amelyek mögött már többéves kutatómunka áll, és egy-egy olyan értékes technológiai újításon dolgoznak, amelynek az üzleti hasznosításával elakadtak – mondta az InfoRádiónak Böszörményi-Nagy Gergely, a Desing Terminal ügyvezető igazgatója. A januárban induló program célja, hogy a fejlesztők eljussanak a piacukra, és akár nagy nyugat-európai vállalatok értékláncába is be tudjanak épülni ezek a magyar fejlesztések.

Az X-Europe program Európán átívelő kezdeményezés, amelyben a Desing Terminal képviseli Magyarország mellett a közép-európai régiót is. A program alapítója egy, a Financial Times üzleti napilap tulajdonában lévő, holland székhelyű szervezet, a The Next Web, amely az elmúlt években a kontinens talán legnagyobb startup ökoszisztémáját építette fel.

Velük együtt legalább 1500 olyan kutató-fejlesztő, innovátor csoport megszólítását tervezi a Design Terminal, közülük kiválasztanak majd nagyjából 150-et, amelyet a következő 2 évben praktikus eszközökkel fognak segíteni.

A kutatóműhelyeket széles körű tájékoztató- és marketingkampánnyal próbálják elérni, így felhívva az érintettek figyelmét a lehetőségre. Emellett közvetlenül is felkeresik azokat, akik "a radarukon vannak", és évek óta dolgoznak valamilyen innováción. Ezek sokszor egyetemi innovációs közösségek, központok. Az ügyvezető igazgató

minimum százas nagyságrendben remél magyar részvételt a programban.

Általában azokban az iparágakban tevékenykednek ezek a csoportok, amelyekben egy-egy ország hagyományosan erős - fogalmazott Böszörményi-Nagy Gergely. Magyarországon szerinte ezek közé sorolható a járműipar, a biotechnológia - mely a 21. század egyik legnagyobb, legizgalmasabb innovációs területe -, vagy éppen az orvostechnológia. Ezeken a területeken világszínvonalú kutatóműhelyeink, kutatóink, és azt feltételezzük, hogy innovátoraink vannak.

Ami sokszor hibádzik, az a cégépítési, értékesítési tudás, és ebben lehet és érdemes ezeknek a csapatoknak segíteni,

ezt segíti az X-Europe program - mondta Böszörményi-Nagy Gergely.

A kiválasztott 150 kutatócsoportot a következő 26 hónapban gyakorlati tanácsokkal is segítik. Budapesten, Rigában és Amszterdamban szerveznek majd a cégépítést megismertető képzéseket, tréningeket a kiválasztott csoportoknak, továbbá konkrét együttműködéseket fognak kezdeményezni az innovátorok és nagyvállalati szereplők között. Abban bízunk, hogy elindulnak olyan pilot projektek, együttműködések, amelyekből a magyar csapatok már pénzt is kereshetnek, levédethetik a szabadalmukat, és beépülhetnek nagy globális üzleti rendszerekbe - hangsúlyozta az ügyvezető igazgató.

Az X-Europe program költségvetése közel egymillió euró,

ebből finanszírozzák a képzések, mentorálások és üzleti kapcsolatok kialakítása mellett azt, hogy a csapatok segítséget kapnak médiajelenlétük növelésében, összekapcsolják őket befektetőkkel, illetve szemeszterenként 3 csapat csatlakozik a Design Terminal Mentorprogramjába is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: Grönland egy népszavazásnyira van a függetlenségtől, mégsem akarja

Demkó Attila: Grönland egy népszavazásnyira van a függetlenségtől, mégsem akarja

Már első elnöksége idején is felvetette, és most ismét megerősítette Donald Trump megválasztott amerikai elnök, hogy megvenné az Egyesült Államok Dániától Grönlandot. Az InfoRádió Demkó Attila biztonságpolitikai szakértőt, az NKE John Lukács Intézet Stratégiai Jövő programjának vezetőjét kérdezte az amerikai tervekről.

MOHU: az ünnepi rekordforgalomban sem volt tömeges automataleállás

A fél év alatt teljesült egymilliárdos visszaváltási darabszám (műanyag palack, fémdoboz és üveg) azt is jelenti, hogy a korábbi rendszerben ebből 700 000 nem újrahasznosítóban, hanem a hulladéklerakókban kötött volna ki – mondta az InfoRádióban Szabó Szilvia, a MOHU gyártói felelősségi rendszerek vezetője. Hozzátette azt is, hogy bizonyos visszaváltógép-leállások rendszerszerűek, mindig elő fognak fordulni, ám gyorsan orvosolhatók.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. január 10. 06:51
×
×
×
×