eur:
407.43
usd:
380.14
bux:
76250.51
2024. november 8. péntek Zsombor
Tajpej, 2018. augusztus 27.Látogatók az elektromos meghajtású autókat gyártó amerikai Tesla Inc. egyik tajpeji kiállitótermében 2018. augusztus 27-én. Az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet a piac manipulálása miatt vizsgálatot indított a Tesla vállalatnál azt követően, hogy augusztus 7-én Elon Musk vezérigazgató Twitter-üzenetében fontolóra vette a vállalat tőzsdei kivonulását, majd augusztus 26-án bejelentette, hogy eláll a tőzsdei kivezetéstől. (MTI/EPA/Ritchie B. Tongo)
Nyitókép: MTI/EPA/Ritchie B. Tongo

Megkapta az állami engedélyt a Tesla, ez többszörösen is történelmi esemény

Az Elon Musk milliárdos által irányított, elektromos hajtású autókat gyártó vállalat mintegy 600 milliárd forint értékű befektetéssel létesített új üzemet a kínai Sanghajiban. Most megkapta az utolsó engedélyt is, vagyis úgy tűnik, nem csak a Tesla, hanem a kínai autópiaci szabályozás is nagy ugrásra készül.

A Tesla kínai "nyomulására" a Peking és Washington között zajló, elhúzódó kereskedelmi feszültségek közepette kerül sor. Az új gyár a Tesla számára megnyitja a világ legnagyobb autópiacát és módot ad arra, hogy elkerülje az amerikai gyártmányú autókra kivetett magas vámokat, számolt be a Novekedes.hu a BBC tudósítása alapján.

Az a tény, hogy a Tesla engedélyt kapott a megépítésére, jelzi:

Peking autópiacának megnyitását fontolgatja. A helyi hatóságok még segítséget is ajánlottak az építkezés felgyorsításához. A Tesla autókra törölték az egyébként járművekre érvényben lévő 10 százalékos termékadót.

Az ez év januárjában lebonyolított alapkőletétel során Elon Musk úgy fogalmazott, hogy az üzemben az "elérhető árú" Tesla Model 3-ak készülnek majd, illetve a Model Y térségbe szánt változata. Az új üzem, amelyet Gigafactory 3-nak neveztek el,

az első, 100 százalékban külföldi tulajdonú autógyár Kínában.

A vállalat tervei szerint heti 1000 darab Model 3-at szerelnek majd össze.

A pekingi ipari és információtechnológiai minisztérium csütörtökön jelentette be, hogy a Tesla Inc. felkerült az államilag engedélyezett autógyártók listájára Kínában. A sanghaji Automotive Foresight tanácsadó vállalat szakértője szerint a minisztérium bejelentése annyit jelent, hogy "a Tesla zöld utat kapott a gyártás megkezdéséhez Kínában. Az üzem így bármikor megkezdheti már a munkát".

A Tesla nem reagált a Reuters hírügynökség e-mailben küldött kérésére, hogy kommentálja a hírt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott közös sajtótájékoztatót a miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülése után.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.11. hétfő, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
Nincs megállás az Egyesült Államokban

Nincs megállás az Egyesült Államokban

Mozgalmas napokon vannak túl a tőzsdék, az elnökválasztás után emelkedett a piac, majd tegnap még egy Fed-kamatdöntés is érkezett, amelyen a várakozásoknak megfelelően 25 bázispontot vágott az amerikai jegybank. Eközben itthon is pörögnek az események, az OTP és a Mol is közzétette hajnalban a negyedéves számait. A bank gyakorlatilag minden fontosabb soron jobb negyedéves eredményeket szállított, mint amire az elemzők számítottak, a bevétel 4, a profit 10 százalékkal lett magasabb a vártnál. A Mol ezzel szemben inkább csökkenést könyvelt el a fontosabb sorokon, és adózott eredménye mintegy 6,5 százalékkal múlta alul a várakozásokat. A két vállalat részvényárfolyama csak mérsékelt elmozdulásokkal reagált a jelentésekre - az OTP emelkedett, míg a Mol esett. Közben a nemzetközi hangulat vegyesen alakul, Európában estek a tőzsdék, az USA-ban azonban emelkedést láttunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×