eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Berlin, 2018. augusztus 19.Új Volkswagenek sorakoznak a Berlin-Schönefeld repülőtér parkolóiban 2018. augusztus 19-én. Sajtóértesülések szerint a legnagyobb európai járműgyártó mintegy nyolcezer parkolóhelyet bérel az eladatlan és hatósági engedéllyel még nem rendelkező autóinak a reptér területén. (MTI/EPA/Alexander Becher)
Nyitókép: (MTI/EPA/Alexander Becher

Itthon is pert akaszthatnak a Volkswagen nyakába

Németországban már nagyjából 375 ezren jelentkeztek a Volkswagen elleni pertársaságba, de hasonló pert indítanak Angliában, és pertársaság szerveződik a dízelbotrány ügyében Magyarországon is.

Csoportosan felmerülő problémára indítanak egy pert, a felperesek pedig összeállnak; ez történik a Volkswagen ellen a világ több országában is a dízelbotrány kirobbanása óta.

"Ez nem ritka,

az Egyesült Államokban ezt sikerre vitték, a Volkswagennek 32 milliárd eurót kellett kifizetnie

úgy, hogy 650 ezer autót adtak el ott. Európában 8 milliót adtak el, gyakorlatilag lényegi dolog nem történt, Németországban eddig 1,8 milliárd eurót kellett kifizetni bírságként, de nem a tulajdonosoknak kártérítésként" - mondta el az InfoRádiónak Surányi Péter, az Autó című szaklap munkatársa, aki szerint az egyetemes autózástörténelem legnagyobb szélhámossága volt a dízelbotrányként elhíresült szennyezési ügy, amely során a német autógyár kozmetikázta autói károsanyag-kibocsátási értékeit.

Surányi úgy számol, hogy

Magyarországon a 35-51 ezer közti autószámból összejön annyi tulajdonos, hogy érdemes lesz a pert megindítani,

és így kompenzálja a cég azt a szennyezést, amit elkövetett, illetve kártérítést fizessen hibás teljesítés címén.

"Ha az Egyesült Államokat megnézzük, két alternatíva volt: az egyik, hogy

visszavásárolták az autót kompletten, az eladási áron, a másik, hogy meg lehetett tartani az autót, és 10 ezer dolláros kártérítést lehetett kapni"

- folytatta Surányi.

Angliában úgy számolnak, hogy 1-2 millió forintot kaphatnak vissza a tulajdonosok autónként.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×