eur:
406.09
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 25. péntek Márk
Pixabay
Nyitókép: Pixabay

Új lábakra állhat az ipar

A járműgyártás mellett már a gyógyszeripar és az elektronikai ipar is képes fenntartani a magyar ipari termelés bővülésést - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára. Pomázi Gyula az M1-nek nyilatkozott, miután a KSH közölte: májusban a tisztított adatok szerint majdnem 4 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest.

Az ipari termelés májusi alakulása a vártnak megfelelő - mondta Pomázi Gyula, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) helyettes államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán az ipari termelés adataira reagálva.

A Központi Statisztikai Hivatal csütörtökön tette közzé, hogy

májusban az ipari termelés volumene 0,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit,

munkanaphatástól megtisztított adatok szerint a termelés 3,8 százalékkal emelkedett. A helyettes államtitkár kifejtette,

több terület is a várt teljesítményt hozta,

a vegyipar 16,3 százalékkal, a gumiipar 11,8 százalékkal növekedett, a villamos-berendezések gyártása 11 százalék felett teljesített, az elektronikai ipar és azon belül a híradástechnikai eszközök gyártása majdnem 53 százalékkal haladta meg az előző év hasonló időszakát.

Az elmúlt időszak kormányzati intézkedéseinek hatására, a gazdasági szereplők versenyképességének javulása nyomán a járműgyártás mellett több ágazat is megerősödött, amelyek képesek a hazai ipari termelést "tartani", ilyen például a gyógyszergyártás, az orvos-technológia, az elektronikai ipar különböző ága, a járműgyártáshoz kapcsoló vegyipari terület - tette hozzá.

Hangsúlyozta, jövőre az ipar további növekedésére számítanak, és ezt a bizalmi indexek, konjunktúra jelentése is alátámasztják.

A kormány intézkedései a hazai ipar versenyképességének javítását szolgálják, ezzel a hazai vállalkozások hatékonyabban, termelékenyebben tudnak bekapcsolódni az értéktermelésbe

- mondta Pomázi Gyula.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: vámháború, gazdasági átalakulás és a kínai–amerikai rivalizálás kulisszatitkai

Az amerikai–kínai vámháború hátteréről, lehetséges hatásairól, a kínaiak várható reakcióiról, az ottani gazdaság szükséges szerkezeti átalakításáról, 400 millió „másodrendű” állampolgárról és Oroszország szerepéről is beszélt Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
Mérföldkőhöz ért a Richter: zöld utat kaphatnak az új csontegészségügyi készítmények

Mérföldkőhöz ért a Richter: zöld utat kaphatnak az új csontegészségügyi készítmények

A Richter bejelentette, hogy az Európai Gyógyszerügynökség szakbizottsága pozitív véleményt adott a Junod és Yaxwer nevű bioszimiláris denosumab készítményeik európai forgalomba hozatali engedélyére. Ezek a gyógyszerek a csontritkulás, csontáttétes rákos megbetegedések és óriássejtes csontdaganatok kezelésére szolgálnak. Az engedélyezés fontos mérföldkő a Richter számára, mivel ez lenne az első jóváhagyott monoklonális antitest bioszimiláris termékük, tovább erősítve a vállalat csontegészségügyi portfólióját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×