"Az eredményünk 38 százalékkal nőtt, de a jövőre nézve fontosabb, hogy a teljesítő hitelállományunk, tehát ahol az adósok fizetik is a hiteleiket, több mint 25 százalékkal nőtt az elmúlt időszakban. Jelentős állománynövekedés a lakossági és a vállalati hiteleknél is érezhető" - mondta az InfoRádióban Csányi Sándor, és hozzátette,
az OTP esetében 2017 volt az első év, amikor a jelzáloghitel-állomány is növekedett.
A folyósítás korábban is emelkedett, de annyi volt a visszafizetés, hogy az állományok emiatt nem nőttek. Most már két százalékkal emelkedett, miközben OTP nélkül a jelzáloghitel-állomány még három százalékkal csökkent a bankszektorban.
"Jók az új termékek, például minden második CSOK-hitelt az OTP folyósít, de minden területen tudtunk növekedni, és eközben a kockázati költségeink jelentősen csökkentek. A nem teljesítő hitelállomány aránya is tíz százalék alá esett a korábbi magas szintről" - magyarázta az elnök-vezérigazgató.
Csányi Sándor arról is beszélt, hogy minden tekintetben intenzív évnek néznek elébe. Organikus növekedésre számítanak a hitel- és a betétállományok területén.
"Továbbra sem tettünk le arról, hogy gazdaságilag stabil országban, ahol ráadásul már jelen is vagyunk, ha olyan befektetési célpontot találunk, akkor akvirálunk, és úgy tűnik, hogy találtunk és találni fogunk.
A terveim szerint az OTP 2018-ban és 2019-ben a térségben több bankot vásárol meg"
- jelentette ki Csányi Sándor, és jelezte, azt reméli, hogy a nyár közepén már be tudnak jelenteni konkrét akvizíciót, illetve a következő időszakra vonatkozó tervet.