A saját részvényre eső osztalékot a jogosult részvényesek között részvényeik arányában fizetik ki. Az osztalékként kifizetésre nem kerülő eredményt az eredménytartalékba sorolják át. A közgyűlésen a részvényesek 45,33 százaléka képviseltette magát.
Az igazgatóság javaslata alapján a közgyűlés elfogadta a Mol csoport nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készített konszolidált éves beszámolóját és az erre vonatkozó könyvvizsgálói jelentést 4103,79 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 251,66 milliárd forint adózás utáni eredménnyel.
A közgyűlés továbbá elfogadta az IFRS alapján elkészített anyavállalati éves beszámolót és az erre vonatkozó könyvvizsgálói jelentést is 2981 milliárd forint mérlegfőösszeggel, 254,39 milliárd forint adózás utáni eredménnyel.
Molnár József vezérigazgató elmondta, hogy 2016 újabb kihívásokkal teli, volatilis év volt az olajipar számára, az olajárak összeomlása az év elején folytatódott, a Brent hordónkénti 24 dolláros szinten elérte mélypontját, majd az év végéig duplájára nőtt. Az emelkedő olajárakkal párhuzamosan a feldolgozás-kereskedelem (downstream) szegmensben a finomítói és petrolkémiai árrések fokozatosan csökkentek, normalizálódtak. A vezérigazgató pozitívan értékelte, hogy folytatódott a kereslet bővülése, a Mol számára kiemelkedő jelentőségű kelet-közép-európai régióban az üzemanyag-fogyasztás 5 százalékkal nőtt.
A vezérigazgató a 2017-es tervekről elmondta: a vállalat nem vár jelentős változást a külső környezetben, változékonyságra és kiszámíthatatlanságra, hordónkénti 40-60 dolláros olajárra, normalizálódó, de még viszonylag magas downstream árrésekre számít. A tervek szerint a Mol idén is legalább 2 milliárd dolláros újrabeszerzési árakkal becsült EBITDA eredményt ér el, legfeljebb 1,2 milliárd dolláros organikus beruházási szint mellett. A megtermelt készpénz így fedezetet nyújt a részvényeseknek osztalékfizetésre, valamint a tavaly bejelentett Mol 2030 stratégia kulcsprojektjeinek finanszírozására is - mutatott rá Molnár József.
A Mol Nyrt. közgyűlése
döntött a részvények 1:8 arányú felaprózásáról,
melynek értelmében a jelenlegi 1000 forint névértékű "A" sorozatú törzsrészvényeket 125 forint névértékű részvényekre váltják át. A társaság 102 milliárd forintot meghaladó alaptőkéjét így 102 428 103 darab helyett 819 424 824 darab részvény testesíti majd meg. A határozat 2017. szeptember elsején lép hatályba.