"A 2015-ös beszámoló szerint a szövetkezeti hitelintézeti csoport mérlegfőösszege 2398 milliárd forintra emelkedett a csatlakozó FHB csoport állományi tételeinek bevonása következtében, amivel az Integráció a magyarországi bankszektor egyik legnagyobb szereplőjévé vált" - olvasható a közleményben.
Kifejtették: "A takarékszövetkezeti szektorban 2015-ben fontos fejlesztések valósultak meg, amelyek nagymértékben hozzájárultak az eredményekhez. Az informatikai fejlesztéseknek köszönhetően 2015 februárjától már minden Takaréknál, összesen 1118 fiókban elérhetők a korszerű befektetési szolgáltatások – állampapírok és befektetési jegyek –, ezzel Magyarország legnagyobb értékpapír-forgalmazói hálózata jött létre. Ennek eredményeként az Integráció tagjai által vezetett értékpapírszámlák száma megháromszorozódott, a lakosság és a vállalkozói ügyfélkör számára értékesített befektetési jegy állomány piaci értéken több mint 25 milliárd forinttal növekedett, míg az állampapír állomány több mint 130 milliárd forintos bővülést ért el névértéken."
"Az Integrációt a hitelezés területén 2015-ben is megfontolt hitelezési és kockázatvállalási politika jellemezte. A Takarékok az új hitelek folyósítása terén növelni tudták piaci részesedésüket, az új lakossági hitelfolyósítások volumene közel 50 százalékkal nőtt a 2014. évihez képest, köszönhetően többek közt a szövetkezeti hitelintézeti szektor aktív részvételének a devizahitelek kiváltásában, amelyben a Takarékok piaci részesedése meghaladta a 30 százalékot" - írta a Takarékbank.
Az Integráció tovább erősítette a piaci pozícióját a kis- és közepes vállalatok hitelezése terén, a szövetkezeti hitelintézetek és a Takarékbank több mint 170 milliárd forintnyi új hitelt folyósítottak a kkv-ügyfelek számára 2015-ben. Az eredményeket támogatta, hogy 2015-ben bővült az Integráció által a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak kínált hiteltermékek köre, illetve a bővülést az MNB Növekedési Hitelprogramjában való aktív részvétel is elősegítette. A szekor 2015-ben is megtartotta piacvezető helyét a befogadott hiteligénylések és az átadott Széchenyi Kártyák darabszámának tekintetében. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával kötött stratégiai együttműködési megállapodásnak, valamint a termékkör bővítésének eredményeképpen több mint 60 százalékkal bővült a Takarékok Agrár Széchenyi Kártya, valamint kiemelkedően nőtt a "Közvetlen agrártámogatások megelőlegezése" szerződés állománya - részletezték a közleményben.
2016-ban az Integráció fő célkitűzése, hogy a szolgáltatások fejlesztésével, a termékkínálat folyamatos bővítésével, az ügyfélkiszolgálási színvonal további javításával jelentős növekedést érjen el az akvizíciók tekintetében. Az egységes arculat elindításával, a marketing aktivitás erősítésével az új ügyfelek megszerzése áll az egyik fő fókuszban.
A takarékszövetkezeti szektor dinamikus portfólióbővítést kíván elérni a kkv és nagyvállalati szegmensben egyaránt. A következő időszakban kiemelt figyelmet kap a kkv szektor kiszolgálása különféle pénzügyi eszközökkel: elsősorban az MFB Pontokon elérhető visszatérítendő uniós források és egyéb hitelprogramok közvetítése az egyéni és társas vállalkozások számára, valamint a refinanszírozott és támogatott konstrukciók – például NHP – további értékesítése.
"A lakossági szegmensben a Takarékok a jelzáloghitelek dinamikus értékesítésére, valamint a CSOK és a kapcsolódó hitelek iránti növekvő lakossági igény kiszolgálására fókuszálnak. A megtakarítások terén a befektetési szolgáltatások iránti kereslet további élénkülése várható, ennek megfelelően elsősorban a befektetési jegyek, a kombinált betéti termékek, illetve az állampapírok értékesítése áll az idei év középpontjában" - zárul a közlemény.