eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 28. szombat Vencel

Blackrock: keveset kínál a MOL-ért az OMV

Egy kelet-európai alapkezelő szerint keveset kínál a MOL-részvényekért az OMV. A Blackrock szerint az osztrák olajvállalat által kínált 32 ezer forintos részvényenkénti ár helyett 38 ezer forintos ajánlat lenne indokolt.

A Blakcrock nevű kelet-európai alapkezelőnek, amely összesen 1.100 milliárd dollárnyi részesedéssel bír különböző cégekben, csupán két százaléknyi MOL-részvénye van, de fontosnak tartották elmondani: az OMV több feltételhez is kötött, részvényenként 32.000 forintos árajánlata túl alacsony.

Plamen Monovski, a Merryl Lynchtől a Blackrockhoz igazolt alapkezelő a Thomson Financial pénzügyi hírügynökségnek azt mondta: a finomítói kapacitásokat, illetve a felvásárlási felárat is figyelembe véve húsz százalékkal magasabb, vagyis 38.000 forint körüli árajánlat lenne indokolt.

A szakember hozzátette azonban, hogy egy esetleges fúzió nagyon sok része tisztázatlan. Tisztázni kellene például, hogy a két cég egymásnak ellentmondó véleményéhez képest valójában milyen előnnyel járna az egyesülés.

Az OMV, saját szakértőire hivatkozva következetesen évi négyszáz millió eurós szinergiáról - vagyis a közös működésből származó költségmegtakarításról - beszél.

A MOL szakértői és vezetése viszont éppen az ellenkezőjét állítja: egy fúzió szerintük nem hozna megtakarítást, éppen ellenkezőleg, csökkentené a cégek értékét.

A Reuters hírügynökség úgy tudja, az OMV rendkívüli MOL-közgyűlést kíván összehívni - ez egyébként minden, legalább öt százaléknyi tulajdonnal bíró részvényesnek jogában áll.

A MOL-tól egyébként az InfoRádió úgy értesült: nincs nyoma annak, hogy az OMV valóban kezdeményezte volna rendkívüli közgyűlés összehívását.

A Financial Times elemzése pedig úgy véli, hogy az OMV-nek a MOL-ért folyó küzdelme mögött a Gazprom vagy más orosz energiaóriás áll.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Érik a katasztrófa a világ egyik legszegényebb államában – Országoknak is okozhat függőséget a kábítószer

Érik a katasztrófa a világ egyik legszegényebb államában – Országoknak is okozhat függőséget a kábítószer

A 2021-es hatalomátvétel után az afganisztáni tálibok szinte azonnal megkezdték az ország mákmezőinek felszámolását. A radikális szunnita kormány főleg vallási meggyőződésből hirdetett háborút a kábítószerek ellen, egy valamit azonban nem vettek figyelembe: az ópium az ország gazdaságának gerincét adta, a kereskedelem felszámolásával pedig a vidéki afgánok milliói vesztették el megélhetésüket. Nézzük, mekkora ütést szenvedett el a világ egyik legszegényebb országa a radikális döntés meghozatala után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×