eur:
394.36
usd:
354.49
bux:
72665.2
2024. szeptember 18. szerda Diána

Ferencz I. Szabolcs: "A CEZ nem törekszik a MOL feletti kontrollra"

Egy külföldi, cseh állami tulajdonban lévő társasággal készül stratégiai együttműködésre a MOL. Alig egy hónappal azt követően, hogy minden lehetséges eszközzel megpróbálta megakadályozni, hogy az osztrák állami tulajdonban lévő OMV felvásárolja a magyar olajipari társaság részvényeit. Miért jobb a CEZ, mint az OMV? Erre a kérdésre válaszolt az InfoRádióban a MOL kommunikációs igazgatója.

A Cseh Energetikai Művekkel való együttműködéssel kapcsolatban nem merülnek fel versenyjogi aggályok - kezdte válaszát Ferencz I. Szabolcs. Hozzátette: a CEZ nem törekszik a MOL feletti kontrollra.
Hozzátette: a magyar társaságnak semmilyen problémája nem volt az OMV 10 százalékos részesedésével a vállalatban, amíg a részesedés valóban csak 10 százalékos volt.

Az osztrák cég részvényfelvásárlása azonban egyoldalú törekvés volt, míg a CEZ részvényvásárlása a két társaság egyetértésével történik.

Ferencz I. Szabolcs emlékeztetett arra, hogy a MOL az OMV-nek is felajánlotta az együttműködést a gázipari területen, az osztrák vállalatnak azonban ez nem volt elegendő.

A cseh vállalattal való megállapodásban szó van két erőmű közös létesítéséről is, amelyek a MOL finomítóinak melléktermékét hasznosítanák.

Ennek kapcsán a kommunikációs igazgató annyit mondott: egyelőre a százhalombattai és a pozsonyi finomítók áramellátásának biztosítására hoznák létre az erőműveket, a későbbiekben azonban az együttműködés ezen része is bővülhet.

Hanganyag: Albert Dénes

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nem kicsit vált be a Lajta-vésztározó megnyitása
Vízügy

Nem kicsit vált be a Lajta-vésztározó megnyitása

A beavatkozás jó döntésnek bizonyult, Mosonmagyaróvár fölött már érezteti hatását a levonuló víztömeg csökkenésében. A dunai árhullám tetőzése jelenleg a szlovákiai Dévény térségében tart, a Dunakanyarban várhatóan még két napig emelkedik a vízszint.

Budapestre vezethetnek a rejtélyes közel-keleti robbantássorozat szálai

Állítólag egy magyar vállalat gyártotta azokat a személyhívókat, amelyek nagyjából egy időben robbantak fel Libanonban és Szíriában, megölve legalább kilenc embert és több mint háromezret megsebesítve. Az InfoRádiónak nyilatkozó Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő kétli, hogy Magyarországon hekkelték volna meg a készülékeket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.18. szerda, 18:00
Gerőfi-Gerhardt András
a Fővárosi Csatornázási Művek műszaki vezérigazgató-helyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×