eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) fogadja hivatalában Mevlüt Cavusoglu török külügyminisztert 2021. február 25-én.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Különleges kincseket adtunk vissza Törökországnak - videó

Hat évvel ezelőtt egy csempésznél bukkantak rá a római kori tárgyakra.

Négyszáztizenkét kis-ázsiai eredetű, római kori tárgy került vissza Magyarországról Törökországba - írta a Hürriyet török napilap internetes oldalán.

A Habertürk tekintélyes török hírportál szerint az emlékek között érmék, fém-, fa- és kőeszközök mellett szoborfej és márványfigura is található, amelyekre

a magyar hatóságok 2015-ben egy török állampolgár gépjárművében bukkantak rá.

A római kori tárgyakat jelképesen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szolgáltatta vissza Törökországnak Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter február 25-i hivatalos budapesti látogatása keretében - olvasható a beszámolóban.

A török csempészt időközben Isztambulban öt év börtönre ítélték, de az érintett fellebbezett a büntetés ellen.

A tárgyakat a török kulturális és turisztikai minisztérium az ankarai Anatóliai Civilizációk Múzeumában állítja majd ki.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×