eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Forgalmi dugó Budapesten, a Hungária körúton 2017. november 27-én. A kínai miniszterelnök látogatása és a Kína-Kelet-Közép-Európa (KKE) csúcstalálkozó miatt forgalomkorlátozásokat vezettek be a fővárosban.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Meglepetések a dugóban ülés világranglistáján

Budapest autósai közel egy hetet vesztenek az életükből a dugók miatt, ráadásul a helyzet romlik, egy év alatt 7 helyet rontott a közlekedési nehézségek szempontjából összeállított listán.

Egy átlagos budapesti közlekedő 162 órát töltött forgalmi dugóban 2018-ban – derül ki az Inrix kutatóintézet jelentéséből. Ezzel a magyar főváros a harmincadik helyen áll a 38 ország, mintegy 220 világvárosát tartalmazó listán. Ráadásul a helyzet romlik, mivel 2017-ben a lista 37.helyén szerepelt a magyar főváros. Vagyis a dugókban elvesztegetett idő 11 százalékkal nőtt egy év alatt - derül ki az Euronews tudósításából.

Európában Róma hozta össze a legmagasabb számot. Az olasz fővárosban átlagosan 272 órát nézte minden egyes autós az előtte veszteglő rendszámát 2018-ban, ami 16 százalékkal több mint az előző évben.

Dublinban 246, Párizsban 237, Londonban 227 óra volt az évi dugóban veszteglés átlagos időtartama - és mindenhol rosszabb a helyzet, mint korábban.

A dugó-világrekorder egyébként a kolumbiai Bogota, ahol "mindenki" 11 és fél napot rostokolt a 365-ből a városi forgalomban.

Feltűnő javulást mutat a moszkvai adat. Az orosz főváros állt a lista élén még 2017-ben, egy évre rá viszont csak a 10.

Az Euronews szerint három német város módszereit lenne érdemes elemezni és alkalmazni, mivel Mannheimben 21, Wiesbadenben 20, Hannoverben pedig 16 százalékkal csökkent átlagosan az egy év alatt dugókban eltöltött idő hossza.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×