Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, Jellinek Dániel milliárdos üzletembert felelősségre vonják az utóbbi évek legnagyobb számlabortánya miatt. A vállalkozó magára vállalta a csalást, amivel apját és egy kollégáját vádolták meg az ügyben.
Jellinek Dániel akkor a sajtónak azt nyilatkozta: "Azt csináltam, ami egy ilyen helyzetben minden cégvezetőtől, tulajdonostól és szüleiért felelősséget vállaló embertől elvárható, magamra vállaltam az ügyet, hogy ártatlanul ne hurcolják meg idős édesapámat és kollégámat".
A 24.hu azt írja, a január 14-én, kedden tartott tárgyaláson az üzletember megtagadta, hogy kép- és hanganyag készülhessen róla.
A vád ismertetését követően teljeskörűen beismerte a terhére rótt vádakat, egyben a tárgyalási jogáról is lemondott. A bíróság 250 millió forint pénzbüntetésre ítélte az üzletembert, megegyezően az ügyészi indítvánnyal.
Jellinek Dániel a tárgyalást követően felolvasott egy nyilatkozatot a sajtónak:
"A mai tárgyalást övező jelentős sajtóérdeklődést látva csak megerősödött bennem, hogy jól döntöttem, amikor édesapám és kollégám helyett vállaltam ebben a kellemetlen ügyben a felelősséget és ezzel együtt az eljárás terheit. Fontos hangsúlyozni, hogy a szoftverbeszerzéssel kapcsolatos anomáliákat egy belső vizsgálat eredményeként már hónapokkal a NAV megkeresése előtt észleltük, önrevízió keretében korrigáltuk, és a jogszabályoknak megfelelően a kamatokkal növelt összeget hiánytalanul megfizettük, így sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár. Emellett az eljárás során végig együttműködtünk a hatóságokkal, és elkötelezettek voltunk az ügy mielőbbi tisztázása mellett. A bíróság mai ítéletében kiszabott pénzbüntetés megfizetésével az ügyet lezártnak tekintjük."
A lap azt írja, a számlagyáras ügy F. Zsolt nevével forrt össze, az általa vezetett szervezetre 2021 nyarán, nyolcvan helyszínen egyszerre csaptak le a hatóságok. A vád szerint a bűnszervezet egy többszintű, takarítási és informatikai szolgáltatásokat nyújtó céghálózatot és számlagyárat működtetett. A nyomozók szerint a számlázási adatokból kiderült, hogy a kibocsátott fiktív számlákkal a csoport megrendelői jogosulatlanul csökkentették a fizetendő áfájukat, miközben a számlakibocsátó cégek nem végeztek valós tevékenységet.