eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Gyilkos hatolt be a Buckingham-palota kertjébe

Gyilkosságért elítélt, feltételesen szabadlábon lévő bűnöző hatolt be a Buckingham-palota parkjába.

Az eset még csütörtökön történt, de az illetéktelen behatoló kilétére pénteken, a londoni magisztrátusi bíróság gyorsított ítélkezési eljárásán derült fény.

A 41 éves Dennis Hennessy a királyi család első számú londoni rezidenciájának háromméteres kerítésén mászott át, működésbe hozva a riasztórendszert, de így is majdnem tíz percbe telt, mire a biztonsági szolgálat megtalálta és elfogta.

Elfogása után Hennessy azt mondta, hogy csak a palota hatalmas parkjának látványában akart gyönyörködni, de többször is megkérdezte a biztonságiakat, hogy II. Erzsébet királynő "otthon van-e".

Az uralkodó és férje, Fülöp edinburghi herceg állandó rezidenciája a London nyugati határában emelkedő windsori kastély, de az incidens idején mindketten a Buckingham-palotában tartózkodtak.

Hennessyt pénteken bíróság elé állították, és a vád által ismertetett adatokból kiderült, hogy 1992-ben egy hajléktalan megöléséért elítélték, és csak azért lehetett szabadlábon, mert feltételesen szabadságra bocsátották.

A westminsteri kerület magisztrátusi bírósága pénteken négyhavi elzárásra ítélte Hennessyt birtokháborítás és rongálás címén. Arról egy magasabb szintű bíróság dönt majd, hogy a gyilkosságért kiszabott ítélet letöltését is folytatnia kell-e.

Korántsem a mostani incidens az első olyan eset, amely kérdéseket vet fel a brit királyi család rezidenciáinak biztonságával kapcsolatban.

Az egyik legnagyobb botrány 1982 júniusában robbant ki, amikor Michael Fagan munkanélküli kőműves a Buckingham-palota egyik nyitott ablakán át bemászott a királynő hálószobájába, és félórát üldögélt az uralkodó ágya szélén, míg a testőröknek feltűnt, hogy valami rendellenesség történik. Őrizetbe vétele után Fagan azt mondta: csak azt akarta, hogy a királynő megtudja, milyen nehéz egy hat gyerekét egyedül nevelő munkanélküli sorsa.

Tizenkét évvel később, 1994 februárjában egy sárkányrepülős behatoló landolt a Buckingham-palota tetején, ahol pucérra vetkőzött, és így várta a rendőröket.

Tizenhárom éve Anton Barschak amatőr színész mutatványa keltett botrányt a windsori kastélyban, ahol Vilmos herceg - Károly trónörökös és a néhai Diana hercegnő elsőszülött fia, a brit trón majdani várományosa - 21. születésnapját ünnepelték a teljes királyi család részvételével. Éppen Vilmos beszélt a színpadon a jelmezbállal egybekötött mulatság 300 részvevőjéhez, amikor Barschak mellette termett, kikapta kezéből a mikrofont, és közölte, hogy ő Oszama bin Laden terrorvezér, majd két csókot nyomott a fiatal herceg arcára, és beállt a büfépult előtt álló sorba. Innen vezették el a jókora késéssel ébredő biztonságiak.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×