eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Antwerpen, 2016. április 21.2010. november 8-án készült kép Prince amerikai énekesről egy antwerpeni koncerten. A hétszeres Grammy-díjas Prince, aki a Bíboreső (Purple Rain) című koncertfilmjének zenéjéért 1985-ben Oscar-díjat kapott a legjobb eredeti filmzene kategóriában, 2016. április 21-én, 57 éves korában elhunyt minnesotai otthonában. (MTI/EPA/Dirk Waem) *** Local Caption *** 52626725
Nyitókép: Dirk Waem

Prince halála: megdöbbentő fejlemények

Vádemelés nélkül fejezte be a két éve elhunyt popsztár, Prince ügyében folytatott vizsgálatot a minnesotai ügyészség, amely szerint az énekes tudta nélkül szedett be hamisított gyógyszert.

"Egyszerűen nincs elég bizonyítékunk ahhoz, hogy bárkit is bűncselekménnyel vádoljunk meg Prince halála ügyében" - jelentette be Mark Metz Carver megyei ügyész.

"Nem utal semmiféle bizonyíték bármiféle ártó szándékra, indítékra vagy összeesküvésre"

- tette hozzá.

A március végén ismertetett toxikológiai jelentés szerint egy fentanil nevű szintetikus opiát, a morfiumnál 50-100-szor, a heroinnál 30-50-szer erősebb fájdalomcsillapító "extrém" túladagolása vezetett a sztár halálához.

Az ügyész szerint Prince azt hitte, hogy a Vicodin nevű fájdalomcsillapítót veszi be, ám a tabletták fentanillal szennyezett hamisítványok voltak.

Semmi nem bizonyítja, hogy a pirulákat, amelyek megölték a zenészt, orvos írta fel - tette hozzá.

Lehetetlen volt kideríteni, hogy az énekes miként jutott a fentanillal szennyezett Vicodin-tablettához - közölte Metz.

A vizsgálatok kiderítették, hogy Prince évek óta erős fájdalomtól szenvedett, otthonában több száz különböző fájdalomcsillapítót találtak.

A gyógyszerek egy részét testőre nevére írták fel, hogy védjék magánszféráját - mondta el az ügyész.

Az 57 éves énekesre a liftben találtak rá a Minneapolis közelében fekvő Paisley Park-i otthonában 2016. április 21-én.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×