eur:
415.57
usd:
398.32
bux:
80110.41
2025. január 7. kedd Attila, Ramóna
Segélyhívó telefon az M44-es gyorsforgalmi út Békéscsaba-Kondoros közötti szakaszán Békéscsaba közelében 2020. december 11-én. Az eredetileg tervezettnél másfél hónappal korábban, december 11-e délutántól használhatják az autósok az M44-es gyorsforgalmi út Békéscsaba-Kondoros közötti 17,6 kilométeres szakaszát - közölte a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. közleményében.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Februárban újabb gyorsforgalmi utat adnak át

Még tavasz előtt átadhatják az M44-es kecskeméti csomópontja és Szentkirály között szakaszát.

Akár már februárban átadhatja az M44-es gyorsforgalmi utolsó, 32,2 kilométeres szakaszát a forgalomnak a kivitelező – írja a Világgazdaság.

Lázár János építési és közlekedési miniszter Békéscsabán tett látogatásán ígéretet tett, hogy az M44-est elvezetik a román határig. Ennek a 43 kilométeres szakaszt tervezik, az Utibernek 2028 nyaráig kell elkészülnie a tervekkel.

A Törökszentmiklós és Kisújszállás közötti szakaszt 2026-ban adhatják át.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

"A fő kérdés az, hogy demokratikus országok lesznek-e a meghatározói a jövő világrendjének, vagy az autoriter rendszerek. Nagyon sokan azt gondolják, hogy az autoriter rendszerek lesznek, mert azt látjuk, hogy az autoriter rendszerek jobban megértik egymást" – vélte Tálas Péter, a Nemzet Kiszolgálati Egyetem John Lukács Intézet egyetemi docense az InfoRádió Aréna című műsorában egy új tanulmánykötet kapcsán. Beszélt a világrendváltozás okozta kilátásokról és arról is, hogy az ukrajnai háború tétje, hogy a világban az érdekszféra politika vagy a befolyási övezet politika lesz-e az uralkodó.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.07. kedd, 18:00
Aczél Petra
kommunikációs szakértő, a MOME rektorhelyettes
Elképesztő ötlet: így küzdenék le az emberiség egyik legnagyobb kihívását

Elképesztő ötlet: így küzdenék le az emberiség egyik legnagyobb kihívását

Bár folyamatosan hallhatunk az űrkutatás újabb és újabb áttörő sikereiről, még mindig csak a Föld közvetlen környezetébe tudtunk ember alkotta eszközöket küldeni. A Naprendszeren kívüli csillagközi térbe, más csillagrendszerekhez való eljutáshoz még nincs meg a technológiánk, azonban tudósok és mérnökök folyamatosan dolgoznak olyan megoldásokon, amelyek lehetővé tennék egy űrszonda eljuttatását más csillagok közelébe. Egy új tanulmány szerint egy úgynevezett relativisztikus elektronsugárral működő eszköz megoldást jelenthet a problémára - írta meg a ScienceAlert.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. január 7. 09:30
×
×
×
×